$
רכב

כבר לא בגלל ארדואן: פולקסווגן מוותרת על טורקיה

החברה ביטלה את הקמת מפעל הרכב החדש בטורקיה, זאת בשל חשש מעודף ייצור, לאור עצירת המכירות בתקופת הקורונה וההידרדרות בשוק הרכב העולמי שנבעה מכך. בעבר טענה החברה כי בשל מעורבותה של טורקיה בלחימה בסוריה היא מוותרת על הקמת המפעל במדינה

תומר הדר 15:3502.07.20

פולקסווגן ביטלה את הקמת מפעל הרכב החדש בטורקיה, כך מדווחים אמצעי תקשורת בגרמניה. בשעתו הודיעה פולקסווגן כי תקים מפעל חדש להרכבת פולקסווגן פאסאט ודגמים נוספים, אך נסוגה מהחלטתה עקב מעורבותה של טורקיה בלוחמה בסוריה.

 

 

 

 

מפעל של רכב פולקסווגן בגרמניה מפעל של רכב פולקסווגן בגרמניה צילום: בלומברג

 

כעת, כך מדווחים בגרמניה, תיסוג פולקסווגן לחלוטין מהקמת המפעל החדש, אך לא בגלל ארדואן. לפי אותם דיווחים, פולקסווגן תימנע מהקמת המפעל בשל חשש מעודף ייצור, זאת לאור עצירת המכירות בתקופת הקורונה וההידרדרות בשוק הרכב העולמי שנבעה מכך. המפעל החדש, שיועד להקמה במרחק של כ-40 קילומטרים מאיזמיר היה אמור להיות מפעל פולקסווגן ה-133 אשר מוקם בעולם. טורקיה נחשבת כיום לאחת מיצרניות הרכב הבולטות באירופה, כאשר רוב המכוניות שמיוצרות בה על ידי יצרני הרכב הגדולים מיועדות ליצוא למספר גדול של שווקים, כולל ישראל. כך, כיום מכוניות טויוטה, הונדה ופורד אשר משווקות בישראל מגיעות ממפעלי היצרניות בטורקיה.

x