$
תיירות

אירופה פותחת את השמיים: ארה"ב וישראל מחוץ לרשימה

מדינות האיחוד האירופי יאפשרו מחר לאזרחי 14 מדינות "בטוחות לטיסה" להיכנס ליבשת. הרשימה תתעדכן כל שבועיים, בכפוף לנדבקים בקורונה. ישראל וארה"ב מחוץ לרשימה, תאילנד ורואנדה בפנים. ומה עם סין?

ynet 17:5530.06.20
27 המדינות החברות באיחוד האירופי אישרו היום רשימה של 14 מדינות "בטוחות לטיסה", שמהן יוכלו להגיע החל ממחר אזרחים למטרות פנאי ועסקים.

 

14 המדינות הן: אלג'יריה, אוסטרליה, קנדה, גיאורגיה, יפן, מונטנגרו, מרוקו, ניו זילנד, רואנדה, סרביה, דרום קוריאה, תאילנד, תוניסיה ואורוגוואי.

 

מדינות שלא נכללות ברשימה הן כאלה שהתפשטות הקורונה בהן נחשבת לחמורה בהשוואה לממוצע באיחוד האירופי. הרשימה תתעדכן מדי שבועיים בכפוף למצב הנדבקים בכל מדינה.

 

האיחוד האירופי האיחוד האירופי צילום: איי אף פי

 

 

למרות המחאות האמריקאיות ארה"ב, שבחלק ממדינותיה מדווחים על שיאים בנדבקים בקורונה, נמצאת מחוץ לרשימה. גם ישראל, רוסיה, ברזיל, הודו וטורקיה בחוץ.

 

סין קיבלה אישור "על תנאי" - הגוש האירופי יאפשר טיסות מסין רק אם הרשויות בסין יאפשרו להכניס נוסעים מהאיחוד האירופי. לפי בריסל הדדיות היא תנאי הכרחי להימצאות ברשימה.

 

לפי רויטרס הרשימה מהווה המלצה למדינות האיחוד, מה שאומר שהן עדיין יוכלו להטיל הגבלות על הנוסעים מ-14 המדינות שמחוץ לגבולות האיחוד, וכמעט בוודאות לא יאפשרו כניסה של נוסעים ממדינות אחרות.

x