רכב

הסתיימה הקורונה? בכירי קרסו הפשירו את הקפאת המענק וחזרו לשכר מלא

באפריל הודיע המנכ"ל וסמנכ"ל הכספים כי יוותרו על בין 20% ל-25% משכרם ועל המענק השנתי בשל משבר הקורונה. היום הודיעו כי חזרו לתנאים שלפני פרוץ המגפה

תומר הדר 14:3328.06.20

בכירי קבוצת קרסו - שהודיעו רק לפני שלושה חודשים כי הם מוותרים על חלק משכרם בשל משבר הקורונה מחזירים לעצמם את המענקים. כך מדוות החברה.

 

 

 

בהודעה מראשית אפריל מסרה הקבוצה כי המנכ"ל איציק וייץ, יוותר על רבע משכרו החודשי וגם על המענק שלו הוא זכאי על שנת 2019 - מענק קבוע בגובה 500 אלף שקל ומענק נוסף על בסיס רווח לפני מס. גם סמנכ"ל הכספים, דרור שילה, ויתר באפריל על 20% משכרו ועל המענק השנתי. 

 

 

איציק וייץ, מנכ"ל קרסו איציק וייץ, מנכ"ל קרסו צילום: עמית שעל

 

ואולם, מדיווחי החברה עולה כי גם המנכ"ל וגם הסמנכ"לים החזירו לעצמם את השכר וגם את המענקים על 2019. כך, לפי לשון הדיווח: "ביום 25 ביוני 2020 הודיע מנכ"ל החברה וכן הסמנכלי"ם של החברה על סיום תקופת הוויתור על שכרם והקפאת המענקים לו הם זכאים בגין שנת 2019, וזאת בתוקף ממשכורת חודש יוני".

 

יצוין כי קבוצת קרסו לא רשמה במהלך החודשים האחרונים עלייה במכירות. יתרה מזאת,  במהלך השבועות האחרונים הודיעו שתי חברות הליבה של קבוצת קרס ו- רנו וניסאן - על שורה של קיצוצים גלובאליים שיביאו ככל הנראה לפגיעה ביכולות הייצור של שתי החברות. לדברי ניסאן היא תפעל לסגירת מפעלים באירופה ולצמצום משמעותי של היקף הדגמים שישווקו באירופה, מהלך אשר צפוי ככל הנראה להשפיע על הדגמים שישווקו בישראל.

x