$
רכב

טסלה במקום האחרון בסקר האיכות המחמיר ביותר בארה"ב של כלי רכב

עפ"י סקר JD POWER, עיקר הבעיות שהתגלו במכוניות טסלה נוגעות לאיכות הרכבה לקויה, צבע ירוד, חריקות ורעשים. במקום הראשון דודג' האמריקאית ובשני קיה הדרום קוריאנית

תומר הדר 10:0425.06.20

טסלה הגיעה למקום האחרון והלא מכובד בסקר של חברת JD POWER האמריקאית, שמתמחה בדירוגי איכויות שירות ומוצרים. הסקר נחשב לסמכות הצרכנית העליונה בארה"ב בכל הנוגע לדירוג כלי רכב.

 

JD POWER נחשבת לחברת סקרי האיכות האמריקאית הגדולה בעולם - ובניגוד לגופים צרכניים אחרים מדובר בחברה עצמאית ששר רוכשת בעצמה את המוצרים שהיא סוקרת, או מסתמכת על בעלים של הרכבים ולא על יצרני הרכב שיתנו מכוניות בחינם ל"מבחן ארוך טווח".

  

הסקר של JD POWER בוחן את רמת הגימור והעמידות של הרכב במשך 90 ימי הבעלות הראשונים. בסקר 233 שאלות שונות על אילו בעיות וליקויים נמצאן עם יציאת הרכב מהמפעל, מה שמשליך לפי JD POWER בדרך כלל על רמת אמינותו של הרכב בעתיד, זאת לנוכח הקלות בה מתגלים פגמים כבר במהלך חודשי הבעלות הראשונים, אשר מעידים על איכות הרכבה נמוכה ותכנון הנדסי לקוי.

 

 

סוכנות רכב טסלה סוכנות רכב טסלה צילום: NICOLAS FLEURY/FLICKR

 

זו הפעם הראשונה שטסלה משתתפת בסקר JD POWER, אשר דוגם את מספר הבעיות שמתגלות בכל 100 מכוניות אשר שייכות לנסקרים. יש להדגיש כי יצרני הרכב מוגנים במקרים כאלה על ידי חוק פדרךי, כלומר לחברות כדוגמת JD POWER אסור להשתמש במידע שנאסף מן הצרכנים.

 

אך רוב יצרני הרכב אינם מונעים זאת, לעומת טסלה, שב-15 מדינות מתוך 50 מדינות ארה"ב הפעילה אמצעים משפטיים אשר מונעים מ-JD POWER שימוש בנתונים - משמע JD POWER מבססת את נתוניה על בעלי רכבים מ-35 מדינות בארה"ב.

 

 

קיה פיקנטו קיה פיקנטו

 

עיקר הבעיות שהתגלו במכוניות טסלה נוגעות לאיכות הרכבה לקויה, כולל חלקי מרכב שאינם מתאימים למקומם, צבע באיכות ירודה וחריקות ורעשים הנובעים מהרכבה לקויה. לקוחות טסלה לא התלוננו על מערכת ההנעה או על מערכת המולטימדיה של טסלה.

 

מלבד טסלה, יצרני רכב אירופיים מאכלסים את המקומות הנמוכים בטבלה. לנד רובר הגיעה למקום הלפני אחרון. במקום השלישי מהסוף נמצאת אאודי הגרמנית ובמקום הרביעי מהסוף נמצאת וולוו. במקום החמישי מהסוף נמצאת מרצדס.

 

לעומת זאת, במקומות הראשונים בטבלה נמצאת דודג' האמריקאית. אחריה במקום השני נמצאת קיה הדרום קוריאנית שקיבלה למעשה ציון זהה לדודג'. במקום השלישי שברולט ובמקום הרביעי נמצאת יצרנית הטנדרים האמריקאית ראם - ואחריה במקום החמישי מותג היוקרה של יונדאי: ג'נסיס.

 

 

x