$
רכב

איטליה תעניק הלוואה בגובה 6.3 מיליארד יורו כדי להציל את פיאט

רוברטו גולטיירי, שר הכלכלה: "רומא תשמר ותחזק את שרשרת האספקה לתעשיית הרכב האיטלקית". בתמורה להלוואה, התחייבה FCA, החברה האם, לא לפטר עובדים באיטליה

תומר הדר 09:2125.06.20

איטליה תעניק ל-FCA, החברה האם של פיאט, הלוואה בגובה 6.3 מיליארד יורו לצורכי התאוששות. כך הודיע משרד האוצר האיטלקי, זאת לאחר שממשלת איטליה בראשות ג'וזפה קונטה קידמה את הנושא במשך מספר שבועות. לדברי שר הכלכלה האיטלקי רוברטו גולטיירי: "רומא תשמר ותחזק את שרשרת האספקה לתעשיית הרכב האיטלקית".

 

 

 

 

פיאט ופיג'ו פיאט ופיג'ו צילום: Fiat/ Peugeot

 

ההלוואה שתינתן ל-FCA אינה תקפה לכל זרועותיה של החברה, אלא רק לאלה שפועלות באיטליה, קרי מפעלי הייצור של פיאט ואלפא רומיאו, כמו גם מספר מצומצם של קווי הרכבה של ג'יפ אשר מרכיבה באיטליה את הרנגייד הקטן. בכך מצטרפת FCA לכעשרת אלפים חברות איטלקיות שיקבלו הלוואה למשך שלוש שנים במטרה להתאושש מנזקי הקורונה.

 

בתמורה תצטרך FCA להתחייב כי לא תפטר עובדים באיטליה. הסכם החילוץ של ממשלת איטליה העלה גם לא מעט ביקורת בפרלמנט האיטלקי - זאת לנוכח העובדה ש-FCA נמצאת בעיצומו של מיזוג עם PSA, החברה האם של פיג'ו וסיטרואן. המיזוג עצמו נתקל במהלך השבועות האחרונים במכשולים, זאת לאחר שרגולטורים באירופה הביעו חשש מפני פגיעה בהגבלים עסקיים דווקא בחטיבת המסחריות של שתי היצרניות עקב חשש מפני יצירת גוף חדש שישלוט באחוז גדול משוק הרכב המסחרי באירופה.

x