$
משפט

הבנקים דורשים מאייל גולן להחזיר כספים: אמרגנו משך את הערבויות לחברת ההפקות שלו

גולן האשים את בני פרץ כי לקח מקופת "ליאם הפקות" עשרות מיליוני שקלים לצרכיו האישיים, פרץ הכחיש. פגישה בין השניים בניסיון אחרון ליישב את הסכסוך ביניהם התפוצצה

נעמי צורף 21:4224.06.20
הסכסוך בין אייל גולן לבין אמרגנו בני פרץ מחריף. לכלכליסט נודע כי פרץ משך את הערבויות שנתן על ההלאוות של חברת ההפקות של גולן, "ליאם הפקות". בעקבות זאת, פנו הבנקים לגולן ודרשו כי ישיב להם כספים לאחר ביטול הערבויות. 

 

הקשר בין גולן לפרץ נמשך שנים. גולן הופיע ופרץ, כאמרגנו, ניהל את חברת ליאם הפקות שהתעסקה בארגון ובכספים. לפני מספר חודשים נחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" כי נוצר קרע בין השניים, לאחר שגולן האשים את פרץ בכך שלקח מקופת המשרד עשרות מיליוני שקלים לצרכיו האישיים. גולן דרש מפרץ כי יפסיק לייצג אותו. פרץ הכחיש את הטענות וטען כי הוא זה שהביא את גולן להצלחותיו הכספיות.

 

 

אייל גולן ובני פרץ אייל גולן ובני פרץ צילום: אמיר מאירי

 

בנוסף, פרץ טען כי גולן חייב לו כספים על הפרת חוזה והתחייבויות קודמות. גורמים המקורבים לסכסוך העריכו אז: "זאת הולכת להיות מלחמת עולם בבית המשפט".

 

גולן ופרץ המשיכו בוויכוחים ובסופו של דבר, כפי שדווח לפני כמה ימים, הם פנו לשופט בית המשפט העליון לשעבר, יורם דנציגר, בבקשה שישמש כבורר בסכסוך. רגע לפני תחילת הדיונים בפניו החליטו הצדדים לקיים מפגש בניסיון להגיע לצמצום הפערים וליצור גשר להסכמות.

 

 

אייל גולן ובני פרץ אייל גולן ובני פרץ צילום: ענת מוסברג, שאול גולן

 

אולם גם הפגישה שהחלה על מי מנוחות עלתה לבסוף על שרטון, הישיבה התפוצצה, והצדדים עזבו. ההערכה היא שאם לא יחול מפנה דרמטי בעלילה – לא יהיה מנוס והצדדים יגיעו לבית המשפט.

 

את גולן מייצג עו"ד יוסי כהן ואת פרץ מייצג עו"ד בועז בן צור.

x