$
משפט

קרטל המחשוב: חודש עבודות שירות לבעלי טריפל סי, רמי נחום

ביהמ"ש המחוזי בי-ם גזר אתמול (א') בנוסף על נחום קנס של 100 אלף שקל. החברה שבבעלותו נקנסה ב-200 אלף שקל, ועל סמנכ"לית המכירות לשעבר נגזרו 7 חודשי עבודות שירות. המעורבים הורשעו בעבירות על חוק התחרות

תומר גנון 18:3915.06.20

קרטל המחשוב: שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, חיה זנדברג, גזרה אתמול (א') עונשים קלים על הבעלים של חברת טריפל סי, רמי נחום, וסמנכ"לית המכירות לשעבר בחברת טריפל סי מחשוב, חסיה נחום-בלפר, שהורשעו בעבירות על חוק התחרות.

 

 

על נחום, שהורשע בעבירה של אי פיקוח ומניעת עבירות על ידי התאגיד, נגזר עונש של חודש עבודות שירות, קנס 100 אלף שקל ואיסור כהונה כדירקטור בחברה ציבורית במשך 5 שנים. נציין כי נגד נחום הוגש כתב אישום נוסף בפרשה, והוא עדיין מתנהל.

רמי נחום רמי נחום צילום: עמית שעל

 

על בלפר-נחום, שהורשעה בעבירות של הסדר כובל וקבלת דבר במרמה, נגזרו 7 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות ותשלום קנס של 50 אלף שקל. על חברת טריפל סי שהורשעה בהסדר כובל גזר בית המשפט קנס של 200 אלף שקל. את רשות התחרות ייצגה בתיק עו"ד עדי גנוט.

 

הנאשמים, שיוצגו על ידי עורכות הדין אריאל כפרי וסתיו שורצברג ממשרד תל-צור ושות', הורשעו בכך שתיאמו ארבעה מכרזים למכירת שרתי מחשוב בין השנים 2010 ועד 2012. ארבעת המכרזים נערכו ע"י חברת בזק וחברת החשמל וערכם המצטבר עמד על מיליוני שקלים. כן הרשיע בית המשפט את הנאשמים בכך שקיבלו במרמה את הזכייה בשני מכרזים שערכה חברת החשמל.

x