שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

בספרד: חבילת תמריצים לרוכשי רכב; בישראל: התייקרויות בגלל המס הירוק

ממשלת ספרד הקציבה 3.75 מיליארד יורו לעידוד רכישת רכבים חשמליים, הטבות לציי רכב גדולים חדשים ועוד; בישראל, רשות המסים תציג באוגוסט את המס הירוק המעודכן והמכוניות יתייקרו

תומר הדר 17:5915.06.20

בזמן שבישראל עמלים ברשות המסים על הנוסחאות האחרונות בחישוב נוסחת המס הירוק שתוצג באוגוסט ותייקר חלק ניכר מהמכוניות המשווקות בישראל, בספרד הציגה הממשלה חבילת תמריצים שמיועדת להחזיר את שוק הרכב הספרדי לתלם. היקף התוכנית -  3.75 מיליארד יורו.

 

 

 

התוכנית כוללת תמריצים לרוכשי רכבים חשמליים, הטבות לציי רכב גדולים שיחליפו בקרוב את הרכבים וגם תוכנית תשלומים מיוחדת לספרדים אשר נוהגים במכונית ישנה שגילה מעל עשר שנים.

 

 

ימי שיא הקורונה במדריד ימי שיא הקורונה במדריד צילום: EPA

 

הן בספרד והן בישראל עומדות הכנסות המדינה מענף הרכב על 10%. עם זאת, בספרד מדובר גם בהכנסות שנובעות מייצור רכב על ידי יצרנים כדוגמת סיאט (ספרד היא יצרנית הרכב השנייה בגודלה אחרי גרמניה) בעוד שבישראל מדובר בהכנסות ממסי קניה.

 

בין ישראל לספרד קיים הבדל מהותי נוסף: בעוד שממשלת ספרד הציגה חבילת הטבות, כזו שמיועדת לסלק מהכבישים מכוניות ישנות ומזהמות ולאפשר לספרדים רכישת מכוניות חדשות, בישראל לא הוצגה שום תוכנית סיוע לענף הרכב, או למוסכים, וזאת למרות מספר הצעות שעלו בפני משרדי התחבורה והאוצר, שכללו בין היתר גם השתתפות בגריטה.

 

x