$
משפט

נשיא המחוזי בת"א, איתן אורנשטיין, מפתיע עם הודעת פרישה

אורנשטיין היה אמור לסיים את תפקידו בעוד שש שנים, אך החליט להקדים את פרישתו; דוברות בתי המשפט: אורנשטיין מסיים את תפקידו "לאחר תקופת כהונה מאומצת הכוללת ניהול מגה תיקים בתחום הכלכלי"; אורנשטיין עסק בעיקר בתחום חדלות הפירעון, וגורמים בתחום טוענים כי הפרישה נובעת מכך שידע שלא יקודם לבית המשפט העליון

ענת רואה 12:4710.06.20

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, הודיע היום (ד') על פרישה במייל ששלח לכל השופטים. אורנשטיין בן 64, ואמור היה לפרוש בעוד 6 שנים, אך הוא החליט להקדים את פרישתו – כך נודע לכלכליסט.

 

 

 

דוברת בתי המשפט אישרה את הדברים ומסרה: "הנשיא אורנשטיין ביקש להקדים את מועד פרישתו, זאת לאחר תקופת כהונה מאומצת הכוללת ניהול של ביהמ"ש המחוזי בתל אביב וניהול מגה תיקים בתחום הכלכלי. נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות נעתרה לבקשה".

 

אורנשטיין עוסק בעיקר בתחום חדלות הפירעון. לדברי מפרקים בכירים, הודעתו על פרישה דווקא איננה מפתיעה כלל, שכן אורנשטיין ידע שלא יקודם לבית המשפט העליון, מיצה את עבודת הניהול המפרכת של בית המשפט המחוזי, ובנוסף מומחיותו בתחום והמוניטין שצבר תאפשר לו לעסוק במגזר הפרטי כבורר עסקי מבוקש, להשתכר סכומים גבוהים בהרבה מאשר בשיפוט ולעבוד פחות קשה.

 

אורנשטיין הוסמך כעורך דין ב-1982, עבד במשרד עו"ד יוסי שגב, עד לתפקיד שותף בכיר וב-2001 מונה כשופט בבית משפט השלום בראשון לציון. בתוך שנים בודדות הוא קודם - ב-2007, לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ולאחר שנתיים מונה כשופט קבוע בבית המשפט, במחלקת הפירוקים ופשיטות הרגל, תחילה תחת השופטת ורדה אלשיך. לאחר שפרשה ב-2013, החליף אותה ומונה כשופט הפירוקים הבכיר.

 

ב-2016 מונה אורנשטיין כנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, וזאת בזכות התמיכה לה זכה מלשכת עורכי הדין, אז בראשות אפי נוה.

 

שמו של אורנשטיין השתרבב בחודשים האחרונים בקשר לפרשת אפי נוה, כשנחשפה תכתובת בין נוה לבין אורנשטיין, שניהל ערב מינויו כנשיא. מדובר בהתכתבות שדלפה מהטלפון הנייד של נוה שנפרץ, וההתכתבויות בו הועברו למשטרה במסגרת חקירת פרשת מין ומינויים. היא נערכה בעת שאורנשטיין היה ראש מחלקת פירוקים בבית המשפט המחוזי והיה מועמד לתפקידו הנוכחי כנשיא.

 

השופט איתן אורנשטיין השופט איתן אורנשטיין צילום: אוראל כהן

x