$
רכב

דיווח: מתקפת סייבר שיתקה חלק ממפעלי הונדה ביפן, ארה"ב וטורקיה

המתקפה אירעה ביומיים האחרונים. במפעל הונדה בטורקיה מיוצרים גם דגמים אשר מיוצאים לישראל, למשל הסיוויק. המפעלים בארה"ב ובטורקיה טרם שבו לפעילות

תומר הדר 18:5009.06.20

מתקפת סייבר שבוצעה על ידי גורם שאינו יודע שיתקה אתמול והיום חלק ממפעלי הונדה בעולם, כך מדווחים אמצעי תקשורת בארה"ב וביפן.

 

לפי אותם דיווחים, מפעלי הונדה ביפן הותקפו על ידי האקרים, אך הצליחו לחזור תוך זמן קצר לייצר מכוניות. לצד המפעלים ביפן הותקפו גם מפעלי הונדה בארה"ב, שם מיוצרים מספר דגמים כדוגמת הונדה אקורד. מתקפה נוספת כוונה אל מפעל הונדה בטורקיה, בו מיוצרים גם דגמים אשר מיוצאים לישראל, למשל הסיוויק. מפעלי הונדה בארה"ב ובטורקיה טרם חזרו לפעילות.

 

לפי הודעה שפרסמה הונדה: "לעת עתה שירות הלקוחות של הונדה ושירותיה הפיננסיים של הונדה חווים קשיים טכניים ואינם זמינים. החברה פועלת לפתרון של הנושא במהירות ומתנצלת על אי הנוחות ומודה ללקוחותיה על סבלנותם".

 

 

הונדה אקורד הונדה אקורד

 

כפי שפורסם בכלכליסט"בשבוע שעבר, גם בישראל ישנם רכבים אשר חשופים למתקפות סייבר- בשבוע שעבר הודיע משרד התחבורה כי דגמים מסוימים של ג'יפ שהגיעו ארצה ביבוא אישי נתונים לסכנת פריצה על ידי האקרים וידרשו להגיע למוסכי יבואנית ג'יפ לביצוע הריקול.

x