$
משפט

הוגש הסדר טיעון: ציפי רפאלי תשב בכלא 16 חודשים, בר תסתפק בעבודות שירות

השתיים גם ישלמו קנסות בסך כולל של 13 מיליון שקל; עוד נקבע, כי בר רפאלי תחזור בה מהערעורים האזרחיים שהגישה בקשר לשומות מס שונות מיד עם החתימה על ההסדר. רפאלי בתגובה: "כואבת את המחיר שאמא תשלם"; הדיון בביהמ"ש יתקיים ב-20 ביולי

עמרי מילמן 15:4509.06.20

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה הבוקר (ג') כתב אישום לבית משפט השלום בתל אביב, במסגרת הסדר הטיעון עם ציפי ובר רפאלי בגין עבירות מס. הדיון נקבע ל-20 ביולי ובו יציגו הצדדים את הסדר הטיעון והטיעונים לעונש לבית המשפט.

 

לפי הסדר הטיעון, מלבד תשלום המס, ציפי רפאלי, אמה של בר, תיקח את מרבית האשמה עליה, תרצה 16 חודשי במאסר בפועל ותשלם קנס של 2.5 מיליון שקל. בר תרצה 9 חודשי עבודות שירות בלבד ותשלם גם היא קנס של 2.5 מיליון שקל. במסגרת התביעה האזרחית נדרשת בר רפאלי לשלם סכום המוערך ב-8 מיליון שקל עבור הכנסות בהיקף של 16 מיליון שקל, כך שסך הכל ישלמו ציפי ובר סכום של 13 מיליון שקל.

 

 

בר וציפי רפאלי
בר וציפי רפאלי צילום: אמיר מאירי

 

ההסדר קובע כי ציפי רפאלי מואשמת בשורת עבירות מס: השבת תשובה כוזבת על שאלה שנשאלה על פי הפקודה, שימוש במרמה, ערמה ותחבולה, השמטת הכנסה מדו"ח וכן בעריכת דוח לא נכון ומסירת ידיעות לא נכונות ללא הצדק סביר; ובר רפאלי מואשמת ב-12 עבירות לפי סעיף 217 לפקודת מס הכנסה - מסירת ידיעות לא נכונות ללא הצדקה סבירה.

 

עוד עולה מהאישום כי ציפי קיבלה עמלות בגובה 2.5 מיליון שקל עבור היותה הסוכנת של בר בחו"ל, ישירות מהחברות שהעסיקו את בר, אולם כדי להתחמק מתשלום מס, הועברו התשלומים לחשבונות בנק בחו"ל על שמה של בר. בנוסף, ציפי ובר לא דיווחו על הכנסות בגובה 4.5 מיליון שקל משנת 2007 שהוחזקו בחברה בסינגפור בבעלות בר, והכנסות בגובה 2.4 מיליון שקל מקידום מכירות ויחסי ציבור של פרויקטי מגורים, רכבים ועוד.

 

במסגרת הסדר הטיעון נקבע כי בר רפאלי תחזור בה מהערעורים האזרחיים שהגישה בקשר לשומות המס לבית המשפט העליון לשנים 2010-2009 ולבית המשפט המחוזי בתל אביב לשנים 2012-2011, ותשלח לבתי המשפט האמורים הודעה על מחיקת הערעורים מיד עם החתימה על ההסדר.

 

עוה"ד רותי ליטבק ומוטי לזר, המייצגים את בר רפאלי, מסרו: "הסדר הטיעון מבהיר אחת ולתמיד שבר רפאלי לא פעלה מתוך כוונה להתחמק ממס. אין חולק כי במועדים הרלבנטיים בר הייתה בתחילת שנות העשרים לחייה, עבדה כדוגמנית בין לאומית ולא עסקה בנושאים כספיים. בר לוקחת היום אחריות על טעויות שנעשו ותישא במחיר הכרוך בכך. צר לה על כך שמשפחתה האהובה נאלצה לחוות תקופה כה קשה ובאופן מיוחד היא כואבת את המחיר שאמה תשלם. בר מתנחמת בכך שמשפחתה אוהבת ומלוכדת ושיחד יעברו גם את הימים הקשים האלה. בחלוף למעלה מעשר שנים ממועד האירועים בר מעוניינת לסיים את הפרשה ולהתמקד במשפחתה וילדיה".

 

באות כוחה של ציפי רפאלי, עורכות הדין מיכל רוזן עוזר וענבל זאבי דוכובני, מסרו: "לאחר שנים קשות, הגיע הפרק הזה לסיומו כשציפי רפאלי לוקחת אחריות ומשלמת מחיר כבד. בעת הזו, ציפי מוצאת עצמה מחוזקת כשהיא עטופה בתמיכת משפחתה ובחבריה".

x