$
משפט

פרסום ראשון

בעקבות הקורונה: צו הקפאת הליכים לחברת "קל שירותי נופש ותיירות"

החברה הוותיקה, שנותנת שירותי נופש ותיירות לגופים מוסדיים, ממשלתיים וציבוריים, צברה חוב של כ-3 מיליון שקל. השופט איתן אורנשטיין, מינה את עו"ד אלונה בומגרטן לנאמנת זמנית לנכסי החברה

בעקבות משבר הקורונה: צו הקפאת הליכים לחברת התיירות "קל שירותי נופש ותיירות", הפעילה כבר עשרות שנים, שהגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לשם שיקומה והבראתה. זאת, לאחר שצברה חוב של כ-3 מיליון שקל. השופט איתן אורנשטיין, מינה את עו"ד אלונה בומגרטן ממשרד נשיץ-ברנדס-אמיר לנאמנת זמנית לנכסי החברה, וקבע דיון ל-11 ביוני. 

 

 

במסגרת הבקשה לצו לפתיחת הליכים, טענה החברה כי "החברה, כמו גם ענף התיירות בכללותו נקלעה למשבר חסר תקדים".

 

לטענת החברה, באמצעות עוה"ד ליאור דגן, סיון לב ורומן פלצמן ממשרד פירט, וילנסקי, מזרחי, כנעני עורכי דין, קל היא חברה ותיקה ובעלת מוניטין רב שנים בתחום התיירות, אשר עיקר פעילותה הוא  הפעלת מכרזים רב שנתיים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בשנה למתן שירותי נופש ותיירות לגופים מוסדיים, ממשלתיים וציבוריים כמו משרד הביטחון, רשות שדות התעופה, שירותי בתי הסוהר וכן גופים עסקיים ופרטיים.

 

החברה טוענת עוד כי חלק מהספקים של החברה (בתי מלון ורשתות של בתי מלון) הודיעו על הפסקת עבודה מול החברה, בשל חוב של החברה כלפיהם. 

מלון ריק בת"א בימי הקורונה (אילוסטרציה) מלון ריק בת"א בימי הקורונה (אילוסטרציה) צילום: תומי הרפז

 

"במצב דברים זה, פעילות החברה משותקת, אין באפשרותה לספק שירותים ללקוחות", נאמר בבקשה. "בעקבות משבר הקורונה אשר פגע אנושות בענף התיירות, ובשל עצירת תשלומים של כספים המגיעים לחברה מלקוחותיה, הורע מצבה הכלכלי של החברה והביאה לקשיים תזרימיים קשים אשר לא מאפשרים לה לעמוד בהתחייבויותיה ובחובותיה השוטפים שעיקרם לבתי המלון ולרשתות של מלונות שבאמצעותם מספקת החברה את הזמנות הנופש והתיירות ללקוחותיה".

 

בעל המניות העיקרי בחברה הוא אברהם זיו. פעילות החברה מתבצעת מהמשרד הראשי בתל אביב ובאמצעות סניף נוסף ברמת השרון באמצעות 28 עובדים שרובם הוצאו לחל"ת בחודש מרץ בשל משבר הקורונה.

x