$
משפט

על רקע המשבר: עשרות עורכי דין קיבלו סיוע כספי מהקרן של הלשכה

285 אלף שקל חולקו ל-69 עורכי דין שהכנסתם נפגעה בשל המשבר. הסכומים נעו בין 1,000 שקל ל-5,000 שקל לכל אחד. בקרן יש עוד מאות אלפי שקלים לחלוקה וההערכות הן שיהיו עוד בקשות בעקבות המצב הכלכלי

בגלל משבר הקורונה: לשכת עורכי הדין העניקה בחודש האחרון 285 אלף שקל ל-69 עורכי דין שנזקקו לסיוע. הכסף, שניתן בהמחאות והעברות בנקאיות, הוא חלק מקרן סיוע של מיליון שקל לעורכי דין שהקימה המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין באמצע אפריל בעקבות המצב הכלכלי הקשה.

 

כספי הסיוע הם חלק מדמי החבר שמשלמים עורכי הדין ללשכה בכל שנה על מנת שחברותם בה תחודש.

 

עד כה הוגשו 159 בקשות, מתוכן טופלו 97 בקשות ואושרו 69. כדי לקבל סיוע נדרש בין היתר להראות שחלה פגיעה מוכחת בהכנסת עורך הדין בשל המשבר. בקבלת הכסף ניתנה עדיפות לעורכי דין מבוגרים. עוד נודע כי שישה עורכי דין קיבלו סיוע של 1,000 שקל כל אחד, 18 עורכי דין קיבלו 3,000 שקל כל אחד ואילו 45 עורכי דין קיבלו סכום של 5,000 שקל כל אחד. בקרן יש עוד מאות אלפי שקלים לחלוקה וההערכות הן שיהיו עוד בקשות על רקע המצב הכלכלי שנגרם בעקבות ההשבתה הממושכת של המשק.

 

 

ראש לשכת עורכי הדין, אבי חימי ראש לשכת עורכי הדין, אבי חימי צילום: יאיר שגיא

 

 

איפה אושרו הבקשות?

 

ואיך מתחלקות הבקשות לפי האזורים בארץ? במחוז ירושלים כבר אושרו 20 בקשות לסיוע, ועוד 12 בקשות מחכות להחלטה. בתל אביב כבר אושרו 17 בקשות ועוד 12 בקשות ממתינות להחלטה. בצפון הארץ אושרו 18 בקשות ועוד 11 בקשות מחכות להחלטה. בחיפה אושרו 16 בקשות ועוד 5 בקשות ממתינות להחלטה. בבאר שבע אושרו 10 בקשות של עורכי דין ועוד 5 בקשות ממתינות להחלטה.

 

לדברי ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, "הקמת קרן מיוחדת זו היא חלק בלתי נפרד משורה ארוכה של פעולות חשובות שביצעה הלשכה מאז פרוץ משבר הקורונה, הן במישור המקצועי והן הכלכלי. הלשכה ידעה להעמיד את הסיוע באמצעות הקרן המיוחדת תוך זמן קצר וללא ביורוקרטיה מיותרת. נמשיך לסייע לעורכי הדין בכל דרך אפשרית".

x