$
משפט

מנדלבליט נגד פרקליט משפחת נתניהו: "דברי בלע, טענות כזב"

לאחר פתיחת חקירה נגד שתי עובדות במעון רה"מ בחשד שהגישו תצהיר שקר בעדותן לטובת שרה נתניהו, הגיב עו"ד יוסי כהן: "מנדלבליט משעבד את המשטרה לרדיפה אובססיבית ומגמתית של משפחת נתניהו". היועמ"ש, שנפגש הערב לראשונה עם גנץ: "השתלחויות עו"ד כהן ראויות לכל גינוי"

ynet 23:0331.05.20
עימות חזיתי בין פרקליט משפחת נתניהו לבין היועץ המשפטי לממשלה: לאחר פתיחת חקירה נגד שתי עובדות במעון ראש הממשלה שהעידו בהליך משפטי לטובת שרה נתניהו, בחשד שהגישו תצהיר שקר, אמר פרקליט המשפחה עו"ד יוסי כהן כי היועץ אביחי מנדלבליט "משעבד את המשטרה לרדיפה אובססיבית ומגמתית של משפחת נתניהו". בתגובה לכך אמר הערב (יום א') מנדלבליט כי מדובר ב"דברי בלע".

 

שתי עובדות המעון שנגדן נפתחה חקירה הן ליאורה בביאן ונילי קדוש, שהעידו לטובת אשת ראש הממשלה בהליך המשפטי נגד עובדת המעון לשעבר שירה רבן. בעקבות החקירה ביקשו בפרקליט המדינה להקפיא את ההליכים בתביעה זו ל-30 יום. באוקטובר 2019 הודיעה הפרקליטות בדיון בבית המשפט כי נפתחה בדיקה בנושא, וכעת נפתחה כאמור חקירה. בפרשה צפויים להיחקר גם עובדים נוספים, בהם גם אב הבית במעון ראש הממשלה אפי אזולאי.

 

עו"ד יוסי כהן מסר בשם משפחת נתניהו: "בשבוע שעבר חשף ראש הממשלה את החקירות העברייניות שנוהלו במשטרה נגדו בחסות היועץ מנדלבליט. למחרת השמיעו בכירים במשטרה איום על ראש הממשלה שהם יתפרו לו תיק נוסף אם ימשיך לבקר אותם. היום הם מימשו את האיום. באופן חריג ביותר התערבה המשטרה בהליך אזרחי, ופתחה בחקירה פלילית בעוד תיק סרק תפור נגד רעיית ראש הממשלה. מנדלבליט משעבד את משטרת ישראל לרדיפה אובססיבית ומגמתית של משפחת נתניהו בניסיון להפיל את ראש ממשלת ישראל. הציבור כבר הוכיח שהוא לא קונה את זה".

 

 

עו"ד יוסי כהן עו"ד יוסי כהן צילום: אוראל כהן

 

על כך השיבו ממשרד היועץ המשפטי לממשלה בתגובה חריפה: "אנו מבהירים כי בניגוד לטענת הכזב של עו"ד כהן, המידע אשר עורר את החשד הגיע לידי רשויות אכיפת החוק בשנה שעברה, והועבר לבדיקה. באוקטובר 2019 הודיעה הפרקליטות לבית המשפט במסגרת ההליך האזרחי כי מידע הנוגע להעדתם של עדים בהליך נמצא בבחינה, ומשכך ביקשה לדחות את מועד ההוכחות בתיק".

 

 

אביחי מנדלבליט אביחי מנדלבליט

 

"מכל מקום, פעולות החקירה בתיק החלו בחודש מרץ האחרון, שעה שנמצא כי קיים חשד סביר לביצוע עבירה פלילית, כך שאין כל שחר לדברי הבלע שפירסם עו"ד כהן", הוסיף מנדלבליט. "כפי שמסרה המשטרה, החקירה מתנהלת באישור היועץ המשפטי לממשלה ובליווי ופיקוח של פרקליטות המדינה. רשויות האכיפה ימשיכו לפעול לבירור האמת בלא מורא, באופן ענייני ומקצועי, ולא יהססו לפעול בכל מקרה שיצדיק זאת. התבטאויותיו המשתלחות של עו"ד כהן אינן הולמות עורך דין, ראויות לכל גינוי, אין בהן בדל של אמת, וממילא גם אין בהן כדי להרתיע איש ממערכת אכיפת החוק מלבצע את מלאכתו נאמנה".

 

בתוך כך, הערב נועד מנדלבליט לראשונה עם ראש הממשלה החלופי ושר הביטחון, בני גנץ. בפגישה דנו השניים על הסוגיות השונות הרלבנטיות למשרד הביטחון ולממשלה. גנץ אמר למנדלבליט כי הוא רואה במערכת שלטון החוק ובאנשי מערכת אכיפת החוק גורמים מרכזיים בשמירה על הדמוקרטיה ובכוונתו להגן עליהם, לחזק אותם ולדאוג כי יוכלו לבצע את שליחותם ללא מורא וללא משוא פנים.

x