$
משפט

הכנ"רית מתנגדת לאשר לשלמה נס ושלומי פיליבה 2 מיליון שכר בתיק אבידר

בנייר עמדה שהגישה נטען שאין הצדקה לדרישת התשלום שעלולה לרוקן את קופת הנושים. "אם יאשר בית המשפט את השכר המבוקש, המשמעות היא שאף אחד מהנושים לא ייהנה מהתמורה הכלכלית שהניבה תקופת ההקפאה"

ענת רואה 08:1031.05.20

נציגי כונסת הנכסים הרשמית (הכנ"רית) הודיעו לבית המשפט כי הם מתנגדים לדרישת שכר הטרחה בגובה 2 מיליון שקל (לפני מע"מ) שהגישו נאמני חברת השמירה אבידר עו"ד שלמה נס ורו"ח שלומי פיליבה. השניים דרשו מקדמת שכר טרחה מבלי שהגישו דו"ח כספי. אבידר נקלעה לקשיים בינואר ונמכרה בתוך זמן קצר לג’י וואן תמורת 3 מיליון שקל.

 

 

 

בנייר עמדה שהגישה בשם הכנ"רית עו"ד נילי לבנת נטען שאין הצדקה לדרישת התשלום שעלולה לרוקן את קופת הנושים. "אם יאשר בית המשפט את השכר המבוקש, המשמעות היא שאף אחד מהנושים לא ייהנה מהתמורה הכלכלית שהניבה תקופת ההקפאה, הרווח שעומד על 2 מיליון שקל ינותב בעבור שכר הנאמנים וזאת כמקדמה בלבד", נכתב.

 

עו"ד שלמה נס עו"ד שלמה נס צילום: אוראל כהן

 

עוד נטען כי השכר המבוקש חורג בהרבה מהשכר שיש לאשר בתיק וכי הכנ"רית אינה סבורה שזה התיק לפסוק בו שכר לפי שעות או לחרוג מהמסלולים הקבועים בתקנות. כן צוין כי לאחר שהנאמנים המציאו דו"ח כספי מבוקר נערך תחשיב, שלפיו השכר המקסימלי שיכלו השניים לבקש עומד על 620 אלף שקל.

 

x