$
משפט

קניון הזהב תובע את רשת אופטיקה הלפרין: "מסרבת לפתוח הסניף"

קניון הזהב תובע מעל חצי מיליון שקל מרשת אופטיקה הלפרין, "מתנהלת בכוחניות, מסרבת לפתוח מחדש את החנות בקניון אלא אם הקניון ייכנע לדרישות כספיות חריגות המתייחסות לתקופה עתידית מיולי 2020 ואילך". אופטיקה הלפרין: "תביעה מופרכת, נדהמנו לקבל אותה. חברת הניהול של הקניון מתעלמת ממגפת הקורונה ודורשת תשלום מלא גם בזמן שהקניון היה סגור בהוראת משרד הבריאות"

לבית המשפט השלום בתל אביב הוגשה היום תביעה ראשונה מסוגה מאז הפתיחה המחודשת של הקניונים ומתחמי המסחר לאחר משבר הקורונה (לפני כשלושה שבועות) בטענה לסירוב בית עסק לפתוח את החנות בקניון. קניון הזהב מראשל"צ באמצעות משרד עורכי הדין רוברט פישמן ושות' הגיש היום תביעה בסך 578 אלף שקל נגד "אופטיקה הלפרין" בטענה לסירוב מתמשך של הרשת לפתוח את החנות בקניון למרות שהעסקים שבו נפתחו לקהל לפני כשלושה שבועות.

 

 

 

 

אופטיקה הלפרין אופטיקה הלפרין צילום: יונתן הלפרין

 

בכתב התביעה נטען כי קניון הזהב ראשל"צ סגר את שעריו במרץ האחרון לאור משבר הקורונה וחזר לפעילות ב-7 במאי. בתביעה נטען כי "מתוך התחשבות במצב החריג, הקניון העניק לכלל העסקים בקניון הנחות משמעותיות ביותר בדמי השכירות והניהול בגין תקופת המשבר והעסקים בקניון חזרו לפעול". עוד נטען כי "אופטיקה הלפרין מתנהלת בכוחניות, מסרבת לפתוח מחדש את החנות בקניון אלא אם הקניון יכנע לדרישות כספיות חריגות המתייחסות לתקופה עתידית מיולי 2020 ואילך. הנתבעת מתנהלת בחוסר תום לב ועושה במשבר הקורונה קרדום לחפור בו. הנתבעת מסרבת לשוב ולפתוח את החנות בקניון, למרות שהוא והעסקים שבו נפתחו לקהל".

 

בתביעה נטען כי לקראת פתיחת הקניון אחרי משבר הקורונה הציעה הנהלת הקניון מתווה אחיד לכל בתי העסק שכלל הקלות משמעותיות ביותר בתשלומי דמי השכירות ודמי הניהול בהיקף כולל של עשרות מליוני שקלים. עוד נטען בתביעה כי מספר ימים לאחר פתיחת הקניון פנה הבעלים של הנתבעת, יעקב הלפרין, למנהל הקניון וטען כי המתווה אינו מספק ודרש הפחתה בדמי השכירות המוסכמים לתקופה עתידית והודיע כי אם לא ייענה לא יפתח החנות. טרם הוגש כתב הגנה.

 

אופטיקה הלפרין: נדהמנו לקבל את התביעה

 

מרשת אופטיקה הלפרין נמסר בתגובה: "הרשת נדהמה לקבל את כתב תביעתם המופרך של בעלי קניון הזהב, חב' גינדי וחב' מגדל.

התביעה שהוגשה נגדנו הינה בגין 'פגיעה במוניטין' של הקניון, משום שסירבנו לפתוח את החנות - לקרוא ולא להאמין.

 

"המדובר בקניון המנוהל ע"י חב' הניהול של גינדי, אשר מתעלמת ממגפת הקורונה ודורש תשלום בגין מלוא דמי השכירות, גם בזמן שהקניון היה סגור בהוראת משרד הבריאות.

 

"ויודגש, משכירים רבים פטרו את השוכרים מדמי שכירות בגין התקופה שהמושכר היה סגור, אולם עצתו של נציג קניון הזהב על הלפרין 'לתבוע את המדינה' בגין סגירת החנות... והוא לא מוכן לזכות את שכר הדירה ששולם.

 

"בקניון זה יש חנויות רבות שאינן פתוחות מזה חודשים רבים והקניון הידרדר בעקבות מאבקי כוח בין החברות בעלות הקניון (גינדי ומגדל) - סכסוך המנוצל ע"י גורמים בקניון להשגת טובות הנאה אישיות תמורת הנחה או פטור מדמי שכירות ושיפור תנאים - טובות הנאה שאופטיקה הלפרין אינה מעיזה להיות שותפה להם.

 

"אופטיקה הלפרין תלחם את מלחמתה במלוא העוצמה ותוכיח שיש דין ויש דיין במדינת ישראל".

x