$
רכב

אסטון מרטין מינתה מנכ"ל חדש: טוביאס מורס

מורס שימש בעבר ראש חטיבת AMG הספורטיבית במרצדס בנץ, והוא יחליף את אנדי פאלמר; ברבעון הראשון של 2020 רשמה יצרנית הרכב הפסד של 146 מיליון דולר

תומר הדר 11:1026.05.20

אסטון מרטין הבריטית הודיעה על מינוי מנכ"ל חדש: טוביאס מורס, לשעבר ראש חטיבת AMG הספורטיבית במרצדס בנץ. מרצדס בנץ מחזיקה ב-5% מ מאסטון מרטין. מורס יחליף את אנדי פאלמר, מנכ"ל אסטון מרטין שכיהן בתפקיד מאז אוקטובר 2014.

 

 

 

אסטון מרטין נמצאת בקשיים זה מספר שנים, בין היתר עקב קשיי ייצור ובשל היצע מצומצם למדי של מוצרים - שרק בשנה שעברה כלל לראשונה רכב כביש שטח.

  

טוביאס מורס, המנכ"ל החדש של אסטון מרטין טוביאס מורס, המנכ"ל החדש של אסטון מרטין צילום: בלומברג

 

בעיה נוספת אשר ניצבת בפני אסטון מרטין נוגעת למבנה הבעלות: בעוד שרוב מותגי היוקרה הבריטיים - החל ביגואר וכלה ברולס רויס ובנטלי - החליפו מזמן ידיים ונמצאים כעת בבעלותם של יצרני רכב גדולים יותר, אסטון מרטין נותרה יצרנית עצמאית שמסתמכת על רשתות שיווק, ייצור, הפצה ותמיכה שהן בבעלותה הבלעדית של אסטון מרטין עצמה.

 

רכב של אסטון מרטין רכב של אסטון מרטין

 

אסטון מרטין יצאה לראשונה להנפקה בשנת 2018, אך מאז ירד ערך המניה בכ-80%. לפי דוחות אסטון מרטין, ברבעון הראשון של 2020 רשמה החברה הפסד של 146 מיליון דולר.

 

 

אנדי פאלמר, המנכ"ל לשעבר של אסטון מרטין אנדי פאלמר, המנכ"ל לשעבר של אסטון מרטין צילום: בלומברג

 

בינואר האחרון הודיעה אסטון מרטין כי המיליארדר הקנדי-יהודי לורנס סטרול יזרים ליצרנית 263 מיליון דולר בתמורה -ל20% ממניותיה. מאז, עקב משבר הקורונה, פורסם כי היצרנית זקוקה להזרמות כספים נוספות.

x