משפט נתניהו

מנדלבליט: הניסיון לייחס לנו שיקולים לא ענייניים מופרך

שעה קלה לאחר תום הדיון הראשון במשפטו של נתניהו, התייחס לכך לראשונה היועמ"ש והגיב להצהרת נתניהו - מבלי להזכיר אותה ישירות. "נמשיך לפעול ללא מורא, יש לדחות מכל וכל את הניסיון המופרך לייחס לרשויות אכיפת החוק שיקולים לא ענייניים"

ynet 18:3224.05.20
היועץ המשפטי לממשלה מתייחס לפתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו - ותוקף את ההצהרה שהעניק נתניהו לפני תחילת המשפט, מבלי להזכיר אותה מפורשות. "נמשיך לפעול ללא מורא, גם אל מול הניסיון המופרך לייחס לרשויות אכיפת החוק שיקולים לא ענייניים, ניסיון שאותו יש לדחות מכל וכל", כתב היועץ אביחי מנדלבליט, בהודעה שפרסם בתום הדיון.

 

בבית המשפט המחוזי בירושלים נפתח היום משפטם של ארבעה נאשמים, בהם ראש הממשלה, בפרשות 1000, 2000 ו-4000", כתב מנדלבליט. "התביעה הכללית תנהל את ההליך בתיק זה כמו בכל תיק אחר - באופן מקצועי וענייני ובין כותלי בית המשפט בלבד. ישראל היא מדינת חוק. משכך, בית המשפט הוא המקום להשמעת טענות הצדדים, להצגת ראיות התביעה, ולבחינה מדוקדקת של כל טענות ההגנה. שם ורק שם יוכרע דינם של הנאשמים.

  

"אנו נמשיך לפעול ללא מורא, גם אל מול הניסיון המופרך לייחס לרשויות אכיפת החוק שיקולים לא ענייניים, ניסיון שאותו יש לדחות מכל וכל", הוסיף היועץ המשפטי לממשלה. "נמשיך לפעול בהגינות ומתוך העיקרון שהכל שווים בפני החוק; זו מחויבותנו לאזרחי מדינת ישראל. נמשיך לפעול בהגינות ומתוך העיקרון שהכול שווים בפני החוק. זו מחויבותנו לאזרחי מדינת ישראל".

 

 

מנדלבליט מנדלבליט

 

לגבי מנדלבליט עצמו אמר: "כאן כמובן עולה שאלה איך גיבה היועמ"ש את כל המהלכים הפסולים הללו וחתם על כתב האישום המופרך? האם לוחצים עליו, האם יש לו משהו להסתיר? האם המשהו הזה זה אותן קלטות סודיות? מי יודע. לכן אני דורש לפרסם כאן עכשיו את כל הקלטות של היועץ כי אין מחטא טוב יותר כאור השמש. אם הציבור יידע את כל האמת כל התיקים הללו יתפוררו. אני חייב להגיד - אני שומע את זה מכל כך הרבה אזרחים. אומרים לי תהיה חזק, אנחנו לא קונים את השטויות האלה, כולנו מבינים שתפרו לך תיקים. גורמים במשטרה, פרקליטות, תקשורת, מנסים לבצע הפיכה שלטונית בניגוד לרצון העם".

 

הדיון הבא במשפטו של נתניהו נקבע ל-19.7, והשופטים קבעו בהסכמת הצדדים כי דיון זה יתקיים ללא נוכחותם של הנאשמים - נתניהו, שאול ואיריס אלוביץ' ונוני מוזס. בתחילת הדיון היום סירב נתניהו להתיישב על ספסל הנאשמים עד יציאת הצלמים. פרקליטו ביקש לקיים את דיוני ההוכחות רק בשנה הבאה בשל העובדה שנדרש זמן רב ללמוד את חומר החקירה. התובעת ליאת בן ארי הזכירה כי רוב החומר היה זמין לסנגורים כבר לפני כחצי שנה.

x