$
רכב

אמנון שעשוע: "ניסוי הרכב האוטונומי של פולקסווגן בת"א - כבר בתחילת 2022"

מנכ"ל מובילאיי דיבר בכנס אקומושן והתייחס למיזם המשותף של שתי החברות יחד עם צ'מפיון מוטורס; ל"כלכליסט" נודע כי השבוע התקיימה בעיריית תל אביב פגישה של ועדת ההיגוי של הפרויקט במסגרתה הודגש כי למרות הקורונה, ניסוי השאטלים האוטונומי בתל אביב אינו צפוי להידחות

תומר הדר 12:4320.05.20

"שירות השאטל האוטונומי של מובילאיי, פולקסווגן וצ'מפיון מוטורס יחל לפעול כבר במהלך חודשיה הראשונים של שנת 2022", כך ציין אמנון שעשוע, מנכ"ל מובילאיי, במהלך כנס אקומושן השמיני, שהתקיים השנה במתכונת וירטואלית.

 

 

 

עד כה קבעה מובילאיי יעד ניסוי ל-2022 אך לא ציינה מתי יחל באותה שנה.

 

 

אמנון שעשוע אמנון שעשוע צילום: איי אף פי

 

ל"כלכליסט" נודע כי השבוע התקיימה בעיריית תל אביב פגישה של ועדת ההיגוי של הפרויקט במסגרתה הודגש בין היתר כי למרות הקורונה, ניסוי השאטלים האוטונומי בתל אביב אינו צפוי להידחות. בדבריו ציין שעשוע כי במסגרת הפרויקט אינטל, שהיא בעלת השליטה במובילאיי ורכשה לאחרונה את MOOVIT, נדרשת לשליטה מלאה בכל היבטי הפרויקט הרלוונטיים לה. זהו דבר שנחשב חריג בענף בו הוצאה של משימות לספקים חיצוניים נחשבת לנורמה.

 

 

לדברי שעשוע, "קשה לפרק משימה כזו לרכיבים שניתנים לפיתוח עצמאי בידי ספקים. תהליך קבלת ההחלטות להתמזגות בתנועה, המפות, השליטה ברכב, הרכב עצמו, החומרה, הסיליקון והמחשבים - לא ניתן לפרק מערכת מורכבת כזו לרכיביה מכיוון שמדובר במערכת מושלמת החייבת לפעול בדיוק מרבי".

 

בנוסף ציין שעשוע שגויס על ידי ממשלת ישראל כדי להיות חבר בצוות המייעץ לממשל בנושא הקורונה כי "מוערך שתהיה התפרצות שנייה. באשר למשבר הכלכלי, שיאו עדיין לפנינו. אני מאמין שלא ניתן להגיע שוב למצב של סגר ושמדינת ישראל תמצא את הכלים המתאימים להילחם בבעיה".

 

x