שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

רוצים להיפטר ממלאים: יונדאי i20 ופולקסווגן טי קרוס מוזלות

מחיר יונדאי i20 ברמת הגימור "אינטנס" יירד מ-95,900 ל-87,900 שקל במסגרת מבצע. צ'מפיון מוטורס הוזילה את הטי קרוס מ-130 אלף ל-125 אלף שקל

תומר הדר 14:1117.05.20

כלמוביל יבואנית יונדאי וצ'מפיון מוטורס יבואנית פולקסווגן מוזילות מספר דגמים, ובחלק מהמקרים מדובר בהוזלות ניכרות.

 

 

 

יש להדגיש: בניגוד לשלל מבצעים והנחות שניתנים חדשות לבקרים על ידי יבואני הרכב, בענף הרכב הישראלי הוזלה של מחירי מחירון רשמיים נחשבת לאירוע נדיר מאוד, זאת לנוכח חשש של יבואני הרכב מפגיעה בערכי הגרט של המכוניות. כלומר - יבואני הרכב חוששים מפני מצב שבו הם מוזילים את מחירה הרשמי של מכונית ובכך פוגעים בערך של המכוניות שנמצאות בידי ציי הרכב הגדולים - מה שעלול לגרום למחיקות ערך של מאות אלפי שקלים ואף מיליונים כאשר מדובר בחברה אשר מחזיקה בצי של אלפי מכוניות מדגם מסוים.

 

על פי כלמוביל, יבואנית יונדאי, מוזילה היבואנית את המחיר של יונדאי i20 ברמת הגימור "אינטנס" מ-95,900 ל-87,900 שקל, במסגרת מבצע.

 

בעוד שהיונדאי היא מכונית סופר מיני, קטגוריה שאינה נמצאת בימי אלה בצמחיה, צ'מפיון מוטורס יבואנית פולקסווגן ביצעה גם היא עדכוני מחיר - שהוזילו את מחירו של פולקסווגן טי קרוס מ-130 אלף ל-125 אלף שקל גם כאן מדובר בירידה של מחיר המחירון הרשמי ולא בהנחה.

 

לשני הדגמים הללו של שני יבואנים נפרדים יש מכנה משותף אחד: שניהם מיובאים ארצה על ידי סוכני יבוא מקביל, כלומר סוכנים שאינם מוכרים מכוניות שהגיעו לישראל באמצעות היבואן הוותיק. במקרה של הפולקסווגן, מדובר בדגם ששיווקו בישראל החל לפני כחודש ואילו במקרה של היונדאי מדובר בדגם שתהליכים להתחלת יבואו ביבוא מקביל החלו כבר לפני מספר שבועות.  

 

 

יונדאי i20 יונדאי i20

 

יצוין כי הורדת המחירים של יבואני הרכב עשויה לנבוע גם מסיבות אחרות, למשל תנודות בשערי מטבע, רצון של יצרן להיפטר ממלאים או אפילו ניסיון לבוא לקראת הלקוחות בעידן הקורונה כדי שישובו אל אולמות התצוגה.

 

להערכת גורמים בענף הרכב, במהלך החודשיים הקרובים, לפחות עד שהלקוחות יתעשתו וישובו אל האולמות, עשויים יבואני הרכב לנצל את ההפוגה ולבצע שינויים נוספים במחירי רכבים - מה שגם יתקבל בהבנה בקרב חברות הליסינג בהתחשב במשבר הקורונה.

x