משפט

גזר הדין של אלון חסן: מאסר על תנאי ועבודות שירות

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר על יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר שלושה חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים ו-150 שעות עבודה לתועלת הציבור; ב-2018 הוא זוכה מכל ההאשמות נגדו. ב-2019 התקבל חלקית ערעור המדינה לעליון - והוא הורשע במרמה והפרת אמונים

ליאור גוטמן 17:5914.05.20

בית משפט המחוזי בבאר שבע פרסם היום (ה') את גזר הדין בעניינו של אלון חסן, היו"ר לשעבר של ועד עובדי נמל אשדוד. כזכור, כנגד חסן ושותפיו העסקיים הוגש כתב אישום רחב היקף, שכלל ארבעה אישומים - שלושה מהם יוחסו לחסן עצמו, לרבות מרמה והפרת אמונים.

 

בית המשפט המחוזי לא מצא מקום להטלת קנס, לאור העובדה שלא עמד מניע כלכלי בביצוע העבירות שנקבעו בפסק הדין, וקבע שעל חסן יוטל מאסר על תנאי של שלושה חודשים לתקופה של שנתיים. עוד נקבע שחסן יתרום שירות לתועלת הציבור בהיקף של 150 שעות, בהתאם לתוכנית שירות המבחן.

 

כזכור, במרץ 2018 זוכה חסן מכל ההאשמות נגדו, אולם בערעור שהוגש על ידי המדינה לבית המשפט העליון הורשע חסן בשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים ובשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד. אחת העברות הייתה העברת פרוטוקולים של דירקטוריון הנמל ודו"ח ביקורת פנימי של הנמל לחברת דנה לוגיסטיקה שעסקה במתן שירותי נמל.

 

עוד הורשע חסן בפרשת הגרוטאות, שבמסגרתה השתתף בישיבה שבה נכח אדם שהוא אחיו של חברו, אף הוא מחברת דנה, ועוד השתתף בסיור בנמל שנועד לבדוק התאמה ויישום של פתרון שהוצע ואשר חברת דנה החלה בישומו בנמל.

 

אלון חסן אלון חסן צילום: עמית שעל

 

 

שופט המחוזי יואל עדן שקל גם את שאלת ההרשעה, לרבות טענות הגנה מן הצדק ואופן ההתנהלות כלפי הנאשם בחקירה וגם לאחר מכן. עוד נלקחו בחשבון הנזקים שנגרמו לחסן ולמשפחתו שכללו הגשת כתב אישום חמור ורחב היקף, שמרובו הגדול זוכה זיכוי מלא.

 

"מדובר בהתנהלות בעייתית וחמורה אשר בוצעה כלפי הנאשם", כתב השופט עדן, "וגם אם קיימת שורת שיקולים התומכים בביטול ההרשעה, מסקנתי היא כי השיקולים המצטברים שמנגד גוברים, ולפיכך נדחית העתירה לביטול ההרשעה", פסק.

x