$
רכב

אחרי חצי שנה ועם תספורת של 182 מיליון שקל: יבואנית רנו וניסאן רוכשת את קל אוטו

קבוצת קרסו הודיעה על השלמת העסקה לרכישת חברת הליסינג וההשכרה מידי משפחת קליין. קרסו תיקח על עצמה את התחייבויות קל אוטו בהיקף של 1.45 מיליארד שקל

תומר הדר 13:1513.05.20

חצי שנה לאחר שהודיעה על כוונתה הראשונית לרכוש את חברת הליסינג קל אוטו, מודיע היום (ד') קבוצת קרסו, יבואנית רנו וניסאן, על השלמת העסקה לרכישת חברת הליסינג וההשכרה קל אוטו מידי משפחת קליין. בעבר קיימה משפחת קליין מגעים למכירת החברה גם למשפחת דיין מבעלי טרייד מוביל, אך ללא הצלחה.

 

 

במסגרת העסקה תיקח על עצמה קבוצת קרסו את התחייבויות קל אוטו בהיקף של 1.45 מיליארד שקל (שווי נכסי החברה הוא 1.6 מיליארד שקל). לפי נתוני קבוצת קרסו, לקבוצת קל אוטו יש 17,500 לקוחות. העסקה עצמה היא ללא תמורה במזומן - כלומר קרסו נוטלת עליה את חובותיה של קל אוטו (ובהם מיליארד שקל על צי הרכב) והיא למעשה תבלע את החברה.

 

מימין: מנכ"ל קל אוטו אבי צור ומנכ"ל קרסו מוטורס איציק וייץ מימין: מנכ"ל קל אוטו אבי צור ומנכ"ל קרסו מוטורס איציק וייץ צילום: עמית שעל

לפי הסיכומים, מנכ"ל קל אוטו אבי צור יישאר לנהל אותה למשך כשנתיים .לפי הדיווח של קרסו, במחצית הראשונה של 2019 רשמה קל אוטו מחזור של 398 מיליון שקל, רווח גולמי של 48 מיליון שקל והפסד לפני מס של 7.4 מיליון שקל.

 

נקודה חשובה נוספת הנוגעת לעסקה מתייחסת דווקא להיקף ה"תספורת" שקיבלה החברה בסופו של דבר: 182 מיליון שקל - מבנק לאומי ומבנק הפועלים, כאשר במהלך השבועות האחרונים ניאותו הבנקים להגדיל את היקף התספורת, שאליה הצטרף לפי ההערכות גם בנק מזרחי. בנוסף הזרימה משפחת קליין, בעלי החברה, סכום של 7 מיליון שקל.
x