$
משפט

פרסום ראשון

בצל משבר הקורונה: בית המשפט אישר הסדר מהיר לחברה בהקפאת הליכים

חברת "כהן שי בידודים ושיפוצים" צברה חובות של 6 מיליון שקל ונכנסה להליכי פירוק בתקופת הקורונה. בית המשפט אישר בהליך מזורז תוכנית שיקום שתאפשר מניעת פיטורים לכ-20 מעובדי החברה. הנאמן שמונה לחברה עו"ד ליאור מזור: "המקרה מדגים את השלכות משבר הקורונה והחשיבות בקידום הסדרים מהירים"

השופטת בטינה טאובר מבית המשפט המחוזי חיפה, אישרה אתמול את בקשת הנאמן, עו"ד ליאור מזור, לאשר תוכנית שיקום כלכלית וביצוע הסדר לחברת כהן שי בידודים ושיפוצים. החברה עוסקת בעבודות בידוד עבור לקוחות מוסדיים וצברה חובות של כ-6 מיליון שקל לנושיה.

 

"מקרה זה" מציין עו"ד מזור, שותף מייסד במזור בית הלחמי עורכי דין, "מדגים את השלכות משבר הקורונה והחשיבות בקידום הסדרים מהירים, מתוך ההבנה של נושי החברות, כי החלופה, בעתות חירום מסוג זה, תהיה גרועה בהרבה". משמעות ההחלטה היא כי כ-20 עובדי החברה ימשיכו ככל הנראה להיות מועסקים בחברה.

 

עו"ד ליאור מזור. "חשיבות בקידום הסדרים מהירים בתקופת חירום" עו"ד ליאור מזור. "חשיבות בקידום הסדרים מהירים בתקופת חירום"

תחילתו של ההליך הוא בבקשת הקפאת הליכים שהגישה החברה בתחילת חודש אפריל, בשיא משבר הקורונה, באמצעות עו"ד עביר רפול להפעלה ולשיקום כלכלי. בית משפט מינה לחברה נאמן בהליך הקפאת ההליכים של החברה.

 

בסוף חודש אפריל הגיש הנאמן, עו"ד מזור, דו"ח ראשוני בו עמד על היעדר היתכנות ממשית להפעלת החברה. במסגרת ההליך הוגשו 41 תביעות חוב בסך כולל של כ-6 מיליון שקל. לאור מצב החירום במשק ששיתק המשך פעילות סדירה של החברה, ברור היה כי קיים צורך לגבש הסדר מהיר ככל שניתן, שכן החלופה מנגד היתה פירוק החברה ומחיקת ערך עבור הנושים.

 

הנאמן והחברה גיבשו תוכנית שיקום כלכלית שמבוססת בין השאר על המשך הפעלת החברה על ידי בעל השליטה. בהמשך לכך כונסו בתקופת הקורונה, אסיפות נושים מקוונות שאישרו את הסדר הנושים המושתת על פירעון מלא של החוב לנושים המובטחים בפריסה, תשלום דיבידנד בסך 34% לנושים בעלי הערבויות ו-12% לנושים הבלתי מובטחים.

 

השופטת בטינה טאובר. "הסדר ראוי, סביר והוגן" השופטת בטינה טאובר. "הסדר ראוי, סביר והוגן" צילום: אתר בתי המשפט

השופטת טאובר ציינה בפסק דינה כי מדובר בהסדר ראוי, סביר והוגן בנסיבות המקרה וכי היתרונות עולים באופן מובהק על חסרונותיו. "נראה איפוא, כי מסקנתם של הנאמן והממונה לפיה הסדר נושים לחברה ולבעל מניותיה, עדיף על אפיק של פירוק - נכונה ראויה ומוצדקת".

x