$
תיירות

דיווחים: טורקיש איירליינס תחדש את טיסותיה לישראל בתחילת יוני

לפי אמצעי תקשורת בטורקיה, חברת התעופה שעצרה את טיסותיה במרץ תחדש בתחילת החודש הבא טיסות ל-19 יעדים ברחבי העולם, בהם ישראל. החברה טרם פרסמה הודעה רשמית בנושא

תומר הדר 13:5606.05.20

טורקיש איירליינס מתעתדת לחדש את טיסותיה ל-19 יעדים ובהם גם ישראל בתחילת יוני, כך מדווחים אמצעי תקשורת בטורקיה. טורקיש איירליינס עצמה טרם פרסמה רשמית את תאריך החזרה המדויק לישראל. טורקיש הפסיקה לטוס לישראל במרץ האחרון, לאחר שעד מרץ הפעילה מדי יום בין שש לתשע טיסות.

 

על פי הפרסומים, טורקיש איירליינס - שטרם המשבר הפעילה טיסות ל-126 יעדים ברחבי העולם - תשוב ביוני לטוס לישראל, קנדה, קזחסטן, יפן, סין, שוודיה ועוד. היקף הטיסות הצפוי, כך מדווחים בטורקיה, יהיה 75 טיסות שבועיות ליעדים האמורים - שיהיו הראשונים שאליהם תשוב טורקיש איירליינס במסגרת תוכנית חזרה עולמית שתימשך כארבעה חודשים.

 

עד כה התגלו בטורקיה כ-129,500 חולי קורונה וכ-73 אלף אלף מחלימים. עם זאת, יש להדגיש כי אין ביטחון מלא כי טורקיש איירליינס אכן תשוב לישראל בתחילת החודש הבא - זאת לנוכח העובדה שעד כה לא התקבלה החלטה בישראל לשחרר את החובה על בידוד בן שבועיים לשבים מחו"ל.

 

מטוס של טורקיש מטוס של טורקיש

 

 

טורקיש איירליינס נחשבת ל"מלכת הקונקשנים" של נתב"ג - לפי נתוני רשות שדות התעופה המסכמים את שנת 2019, החברה מדורגת במקום הרביעי מבין חברות התעופה הפועלות בנתב"ג לאחר שהטיסה אשתקד 1,170,856 נוסעים. אל על נמצאת במקום הראשון עם 5,831,656 נוסעים, ואחריה צמד חברות לואו קוסט - וויזאייר עם 1,279,197 נוסעים ואיזיג'ט עם 1,172,100 נוסעים.

 

מרבית טיסותיה של טורקיש איירליינס מישראל הן כאמור טיסות קישור (קונקשן) - כאלה שמהן ממשיכים הנוסעים ליעדים חדשים. כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט" - סייפרוס אייר הקפריסאית ובלו בירד היוונית צפויות לשוב ולפעול בתחילת יולי.

x