$
משפט

צו הקפאת הליכים לרשת הגלידריות וניליה; "ההכנסות צנחו ב-80%"

בית המשפט המחוזי בת"א מינה את עו"ד ליאור דגן לנאמן זמני של החברה שהוקמה לפני 18 שנה; החובות מסתכמים ב-7 מיליון שקל

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין מינה את עו"ד ליאור דגן כנאמן זמני לרשת הגלידריות וניליה והוציא צו הקפאת הליכים זמני לרשת לבקשתה. זאת לאחר שנקלעה לקשיים בין היתר עקב משבר נגיף הקורונה. דיון נקבע ל-10 במאי.

 

לרשת 21 סניפים מתוכם 20 בזכיינות ואחד בבעלות. החובות של החברות המפעילות את הרשת מסתכמים בכ-7 מיליון שקל. לזכיינים אין קשר לבקשה ואין כול טענה כנגדם. השופט הוציא לבקשת הרשת המיוצגת על ידי עורכת הדין חיות גרינברג צו הקפאת הליכים זמני והסמיך את הנאמן הזמני לנכסי החברות המפעילות את הרשת לנהל ולבטח הנכסים. מדובר בחברות קשורות המפעילות את הרשת הנמצאות בשרשור בבעלות האחים ניצן ואיתי רוגוזינסקי.

 

וניליה וניליה צילום: אריאל בשור

הבקשה הוגשה על ידי החברות ונילסקי אחזקות, וניליק יצור גלידות, אוריתה-ניהול גלידות ווניליק תל אביב שיווק גלידות ובעל המניות איתי רוגוזינסקי. במסגרת הבקשה נטען כי החברות עוסקות בייצור ושיווק והפעלה של רשת גלידריות בשם וניליה. צו הקפאת ההליכים הזמני יחול גם על נכסי בעל המניות. השופט לא קיבל בשלב זה את עמדת הממונה על חדלות פירעון למנות שני בעלי תפקידים לרשת והחליט למנות עו"ד אחד בעל ניסיון רב בתחום.

 

עו"ד חיות גרינברג עו"ד חיות גרינברג צילום: שני נחמיאס

עו״ד חיות גרינברג, המתמחה בשיקום חברות ומייצגת את חברת וניליה ובעלי המניות מסרה: "לצערי משבר הקורונה לא פסח על הרשת הוותיקה והמצליחה שמייצרת גלידות מזה 18 שנים. תקופת הפסח היתה השנה עבורה מכת מחץ, שכן זו אחת התקופות החזקות בענף, אך השנה ההכנסות צנחו ביותר מ-80%. לאחר לבטים לא פשוטים, החברה החליטה לקחת החלטה אמיצה ואחראית ולפנות לביהמ"ש בבקשה מתאימה שתיתן לה אוויר ותאפשר לה להתארגן בנסיבות היחודיות שנוצרו.

 

"אוסיף שברקע יש מתעניינים רבים ומאוד רציניים וזה מאד מעודד, אולם איננו רוצים לפעול מתוך לחץ ולכן אנו שמחים על מינויו של עו"ד ליאור דגן, וביחד איתו אני בטוחה שנצליח לחלץ את החברה מהבוץ, לשקם אותה ולהחזירה לאיתנה".

x