$
משפט

רשות ניירות ערך: נסגר מחוסר אשמה תיק החקירה נגד מייסד סומוטו

איל יעקב נחקר ברשות במאי 2019 בחשד לשימוש במידע פנים, לאחר שמכר מניות בהיקף של 4.3 מיליון שקל מחוץ לבורסה בסמוך לפרסום דו"ח שלילי של החברה. סנגורו מאור ברדיצ'בסקי: "סגירת התיק בחוסר אשמה מצביעה על כך שלא נפל רבב בהתנהלותו"

תומר גנון 10:3504.05.20

רשות ניירות ערך סגרה מחוסר אשמה את החקירה בחשד לשימוש במידע פנים ותרמית בניירות ערך של איל יעקב, מייסד חברת סומוטו לימיטד הבורסאית העוסקת בשיווק מקוון בווידיאו ובמובייל ובהפצת אפליקציות. יעקב עוכב לחקירה בחודש מאי 2019 ושוחרר בתנאים מגבילים ובהם הפקדת ערבות של 400 אלף שקל.

 

יעקב נמנה כאמור עם מייסדי החברה, ובתקופה הרלבנטית שימש כסמנכ"ל טכנולוגיות בחברה ובחברת הבת סומוטו ישראל. עד אוגוסט 2018 היה בעל עניין בחברה. על פי החשד שנחקר, יעקב מכר מניות של סומוטו בהיקף של 4.3 מיליון שקלים, בעסקאות מחוץ לבורסה, בטרם התפרסם מידע שלילי מהותי לגבי הכנסותיה בשנת 2017. בכך הוא נמנע מהפסד של כ-762 אלף שקל.

 

יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה. תיק החקירה של איל יעקב נסגר יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה. תיק החקירה של איל יעקב נסגר צילום: יריב כץ

מעורך דינו של יעקב, מאור ברדיצ'בסקי, נמסר: "מברך על ההחלטה לסגור את התיק נגד איל יעקב. סגירת התיק בעילה זו של היעדר אשמה מסירה מעליו כל בדל של חשד ומצביעה על כך שלא נפל רבב בהתנהלותו".

 

 

x