$
רכב

הערכה: צניחה במסירות רכב באפריל - לא יותר מ-5,000

לשם השוואה, באפריל אשתקד נמסרו 22,750 מכוניות. להערכת גורמים בענף, חודש מאי אינו צפוי להיות טוב יותר משום שבאפריל בקושי מתבצעות עסקאות ע"י לקוחות פרטיים

תומר הדר ואודי עציון 11:1027.04.20

מסירות רכב חדש באפריל אינן צפויות לחצות את רף 5,000 המכוניות החדשות - מה שעשוי להפוך את אפריל 2020 לאחד החודשים הגרועים ביותר השנה בענף הרכב הישראלי. כך עולה מנתונים ראשוניים של יבואני הרכב הגדולים.

 

 

 

מספר המכוניות שימסרו בפועל עשוי להיות אף נמוך מ-5,000 יחידות, נתון שייקבע סופית בהתאם ליכולותיהם של יבואני הרכב לנסות ולשחרר מכוניות ממכס במהלך הימים שנותרו עד סוף החודש.

 

לשם השוואה, אפריל אשתקד בו נמסרו 22,750 מכוניות נחשב לחודש מצוין עבור יבואני הרכב - בין היתר "הודות" לרשות המסים: בישראל מוטל על מכוניות חדשות מס קניה המחושב לפי נוסחה לחישוב מזהמים. ב-1 באפריל 2019 נכנס לתוקף עדכון של נוסחת החישוב שייקר חלק מן המכוניות העממיות - ובמיוחד את הדגמים ההיברידיים הגדולים. התוצאה היתה שחרורים המוניים של מכוניות היברידיות ממכס לפני ה 1 באפריל 2019 - ומסירה של המכוניות במהלך אפריל אשתקד. 

 

אולם תצוגה של טויוטה אולם תצוגה של טויוטה צילום: טל שחר

 

להערכת גורמים בענף הרכב חודש מאי אינו צפוי להיות טוב יותר מאפריל, זאת לנוכח העובדה שעסקאות מצד לקוחות פרטיים בקושי מתבצעות בחודש הנוכחי.

 

השבוע, לאחר יותר מחודש, נפתחו אולמות התצוגה של רוב יבואני הרכב וגם מרכזי המסירה, אך לעת עתה יבואני הרכב אינם מדווחים על התנפלות על האולמות.

 

כפי שפורסם בכלכליסט, לאחרונה החלה בחינה במספר משרדי ממשלה של החזרת תוכנית הגריטה כאמצי להחייאת המסירות.

x