$
משפט

עו"דים בכירים מהמגזר הפרטי: "תומכים במנדלבליט - מתנגדים לכל ניסיון להחלישו"

עו"ד נדב ויסמן יזם את גילוי הדעת, עליו חתומים למעלה מ-100 עורכי דין, בעקבות פרשת הארכת המינוי של עו"ד דן אלדד למ"מ פרקליט המדינה, והעימות של היועמ"ש איתו; לדברי עורכי הדין, "מערכת משפט מתפקדת, עצמאית ונקייה מהשפעה פוליטית היא הבסיס לחברה מתוקנת"

מעל 100 עורכי דין בכירים במגזר הפרטי התייצבו היום לצדו של היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, ופרסמו גילוי דעת לציבור הרחב בנושא; זאת, על רקע פרשת הארכת המינוי של עו"ד דן אלדד למ"מ פרקליט המדינה, והעימות של היועמ"ש איתו.

 

לפני כמה ימים פורסם כי מנדלבליט פנה לנציב שירות המדינה ואמר לו כי בתקופה שעבדו יחד, התגלו כשלים ערכיים ומקצועיים בעבדותו של אלדר, וכי הוא מתנגד להארכת כהונתו בשלושה חודשים נוספים. בתגובה האשים אלדד את היועמ"ש בחבלה בעבודתו.

 

בגילוי הדעת של בכירי עורכי הדין נאמר: "אנחנו, עורכות דין ועורכי דין מהמגזר הפרטי, מביעים תמיכה בלתי מסויית ואמון מלא ביועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט. מוסד היועץ המשפטי לממשלה הוא מהחשובים בדמוקרטיה הישראלית. יש לשמור עליו מכל משמר ולהגן על עצמאותו, שכן מערכת משפט מתפקדת, עצמאית ונקייה מהשפעה פוליטית היא הבסיס לחברה מתוקנת והמכשיר העיקרי למאבק בפשע ובשחיתות על כל סוגיהם. ד"ר מנדלבליט מוכר מזה שנים כפרקליט מקצועי והגון. אנו מתנגדים לכל ניסיון להלך עליו אימים או להחלישו, ובכלל זה לכל ניסיון לכפות מינוי בכיר במערכת אכיפת החוק שאינו מקובל עליו. נעשה כל שלאל ידנו כדי לשמר את שלטון החוק ולהגן על גורמי האכיפה, ובראשם היועץ המשפטי לממשלה".

 

 

מנדלבליט ואלדד מנדלבליט ואלדד צילום: איי אף פי, משרד המשפטים

 

 

על גילוי הדעת, אותו יזם וארגן עו"ד נדב ויסמן (התובע בפרשת החייל אלאור אזריה), חתומים מעל 100 עורכי דין בכירים, בהם: צבי בר נתן, יוסי בנקל, דוד תדמור, גיורא ארדינסט, ברוריה לקנר, נגה רובינשטיין, עמית פינס, גיא גיסין, אופיר נאור, רונן קנטור, האני טנוס, אלקס הרטמן, צבי אגמון, ישראל לשם, שירה דונביץ' , ברק טל, צבי פירון, פנחס רובין, דן שמגר, אביגדור קלגסבלד, אהרן מיכאלי, רחל בן ארי, גיל אוריון, יהודה רוה, שי פינס, עופר פירט, יוסי מנדלבאום, אביתר קנולר, ארנה לין, איתן מעוז, יואל פרייליך  וכן יו"ר מחוז תל-אביב בלשכת עו"ד עמית בכר.

x