$
משפט

מ"מ פרקליט המדינה בודק חומרים על מנדלבליט: "עלתה תמונה מדאיגה"

לאחר שמנדלבליט הביע התנגדות נחרצת להארכת כהונתו, משיב אש מ"מ פרקליט המדינה וחושף כי ביקש לבחון חומר בעקבות פניית עיתונאי: "עלתה לכאורה תמונה מדאיגה בכל הנוגע לטיפול בעניינו של מנדלבליט". עוד אמר כי היועמ"ש "עשה כל דבר אפשרי לחבל בעבודתי"

טובה צימוקי 20:3223.04.20

ממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד משיב אש הערב (יום ה') למילים החריפות שהפנה נגדו היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. הוא חשף כי ביקש לבחון חומר בעקבות פניית עיתונאי: "עלתה לכאורה תמונה מדאיגה בכל הנוגע לטיפול בעניינו של מנדלבליט". עוד אמר כי היועמ"ש "עשה כל דבר אפשרי לחבל בעבודתי". 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צילום: יהונתן ולצר, TPS

 

לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה פנה לנציב שירות המדינה וביקש שלא להאריך את כהונתו של אלדד, השיב מ"מ פרקליט המדינה: "אמון הציבור במערכת המשפט חשוב מכבודי האישי. על כן, תגובתי, בשלב זה, מצומצמת. בהמשך אגיב לכל טענה, חסרת שחר ככל שתהיה, גם אם היא נכתבה לצערי על ידי היועץ המשפטי לממשלה. לפני החג הגיעה ללשכתי פנייה מעיתונאי, העוסקת בעניינו של אביחי מנדלבליט. כדי שאוכל להשיב לפנייה ביקשתי לבחון את החומר הקיים מהעבר בנושא זה בלשכת פרקליט המדינה. מהחומר עלתה לכאורה תמונה מדאיגה בכל הנוגע לטיפול בעניינו של מנדלבליט. בימים האחרונים עדכנתי את הגורמים הרלוונטיים בדבר כוונתי להעמיק חקר בנושא בטרם אשיב לפנייה". 

 

עוד אמר: "אין לי ספק באשר למניעים לבחירה בניסוח האלים והמסולף כלפיי. מהיום הראשון למילוי המקום עשה אביחי מנדלבליט כל דבר אפשרי על מנת לחבל בעבודתי, ולהפריע לתפקודי התקין. כעת הוא מלין על תוצאות התנהלותו שלו. העובדה שנודע לי על המכתב מהתקשורת, אומרת הכול. היא מלמדת מי פועל ביושרה, ענייניות ודרך ארץ, ומי לא. אף גורם לא הרתיע אותי מעולם מלבצע את שליחותי בפרקליטות ללא מורא וללא משוא פנים, וכך יהיה גם בהמשך".

x