$
משפט

בלעדי לכלכליסט

לידיעת נושי ערן מזרחי: הנאמן מבקש לחלק לכם 2.5 מיליון שקל

עו"ד איתן ארז הנאמן לנכסי ערן מזרחי שהונה לקוחות רבים בסכום של כ-60 מיליון שקל ומרצה עונש מאסר של 12 שנים בכלא, הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לחלק לנושים דיבידנד

עו"ד איתן ארז, הנאמן לנכסיו של ערן מזרחי והמפרק של חברת סיטאדל, הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב, יחד עם עו"ד רז מנגל ממשרדו, בקשה לחלק לנושים דיבידנד בשיעור של כ-2.5 מיליון שקל. מזרחי הונה לקוחות רבים בסכום של כ-60 מיליון שקל ומרצה עונש מאסר של 12 שנים בכלא.

 

חברת סיטאדל הוקמה על ידי החייב ערן מזרחי, אשר הורשע על פי הודאתו בשורה ארוכה של מעשי מרמה חמורים ונשפט, כאמור, לעונש מאסר של 12 שנים. המפרק מציין בפנייתו לבית המשפט כי החייב ביצע הונאת "פונזי" חמורה בהיקף של כ-60 מיליון שקל, במסגרתה הונה משקיעים אשר העבירו לידיו את מיטב כספיהם. "החייב מעל בכספי המשקיעים, יצר בפניהם מצגי שווא ובמקום להשקיע את הכספים שקיבל לידיו, עשה בהם שימוש לצרכי 'הנעת הגלגל' והרחבת מעגלי ההונאה וכן לצורך חיי פאר ראוותניים".

 

עו"ד איתן ארז. הנאמן לנכסיו של ערן מזרחי והמפרק של חברת סיטאדל עו"ד איתן ארז. הנאמן לנכסיו של ערן מזרחי והמפרק של חברת סיטאדל צילום: אוראל כהן

המפרק ציין בפני בית המשפט כי הסכום אותו הוא מבקש לחלק לנושים התקבל לאחרונה מארה"ב, לאחר שמזרחי השקיע כ-100 אלף דולר בחברת סטארט-אפ בשם "טרהקואוט", שעסקה בפיתוח מוצרים ותרופות לטיפול בסרטן. במהלך השנים הצטרפו לחברה "שחקנים" משמעותיים ומובילים, בתחילה בשוק המקומי ובהמשך מהשוק העולמי. כך למשל, הצטרף להנהלת החברה חיים הורביץ, בכיר לשעבר בחברת "טבע" ובנו של יו"ר החברה המיתולוגי אלי הורביץ ז"ל, ועוד.

 

בהמשך, שונה שמה של החברה ל-Urogen והיא הונפקה בנאסד"ק ב-2017. זוהי פעימה שניה של חלוקה לנושים לאחר שבנובמבר 2015 בוצעה חלוקה ראשונה בסך כ-4.2 מיליון שקל.

 

מזרחי, יועץ השקעות לשעבר מסביון, הורשע בשנת 2013 בהונאת ענק של לקוחותיו בעשרות מיליוני שקלים ומרצה עונש מאסר.

 

x