$
משפט

בעקבות ההקלות בסגר: ניתן לפתוח באופן מקוון תיקים חדשים בהוצאה לפועל

בקשות דחופות לביצוע משכון רכב ובקשות לפינוי מושכר יוגשו לביצוע בלשכות ולא באופן מקוון תוך פירוט נסיבות הדחיפות

שר המשפטים הכריז בזמנו על מצב חירום מיוחד בלשכות ההוצאה לפועל החל מ- 15 במרץ ועד 10 במאי, אבל בעקבות ההקלות על הסגר, עודכנו ההליכים שידונו במערכת ההוצאה לפועל והבקשות אותן ניתן להגיש במהלך תקופת החירום. החל  ממחר (23 באפריל) תתאפשר פתיחה של תיקים חדשים רק כאלה שניתן לפתוח באופן מקוון.

 

לאור הנחיות משרד הבריאות, לשכות ההוצאה לפועל סגורות לקבלת קהל, אבל תתאפשר קבלת קהל במקרים דחופים בלבד ובתיאום תור מראש באמצעות מוקד המידע. עיקר הפעילות תתבצע באופן מקוון ולפיכך, בקשות אותן ניתן להגיש באופן מקוון יש להגיש בדרך זו בלבד.

 

בקשות דחופות לביצוע משכון רכב ובקשות לפינוי מושכר יוגשו לביצוע בלשכות ולא באופן מקוון, ויש לפרט את נסיבות הדחיפות.

 

 

הוצאה לפועל בתל אביב הוצאה לפועל בתל אביב צילום: תומריקו

 

בקשות לביצוע פסק דין למזונות – ניתן לפתוח רק בלשכות ההוצאה לפועל. יטופלו בקשות לצו לפתיחת הליך חדלות פירעון. עם זאת, ישיבות הסדר יקבעו למועדים שלאחר סיום מצב החירום.

 

 

זוכה יוכל להגיש בקשה לצו מאסר בתיק מזונות, בקשה לצו פינוי מושכר, בקשה לנקיטת הליך בטרם אזהרה, בקשה לעיכוב יציאה מהארץ, בקשה לרישום עיקול על רכב, בקשה לרישום עיקול על מקרקעין, קשה להטלת הגבלות, צווי מידע, עיקול אצל צד שלישי ועוד.

 

חייב יוכל להגיש בקשה לביטול צו מאסר;, בקשת לעיכוב או לביטול פינו,; בקשה לביטול הליך בטרם אזהרה, בקשה לביטול עיכוב יציאה מהארץ, בקשה לביטול הגבלות,  בקשה לביטול עיקול צד ג', בקשה לביטול מימוש עיקול ועוד.

 

בתקופת מצב חירום מבוטלים דיונים בפני רשמי ההוצאה לפועל, אלא אם הרשם הורה על קיום הדיון. לא יתקיימו הליכים מבצעיים אלא במקרים מיוחדים ולפי החלטת רשם.

 

x