שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

משבר הקורונה

עם מסכות וכפפות - לימודי ומבחני הנהיגה חוזרים מחר תחת מגבלות

התלמידים יחתמו על הצהרה שאין להם חום; ההגה יעבור חיטוי באמצעות אלכוג'ל בהחלפה בין התלמידים. במבחן נהיגה יורשה להיות רק תלמיד אחד מלבד המורה, בשיעורים לא תהיה הגבלה על מספר התלמידים ברכב

אודי עציון 16:5119.04.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובועלם

 

משרד התחבורה מחדש את מבחני הנהיגה המעשיים ואת לימודי הנהיגה לרכב, שהופסקו לפני כחודש בגלל הקורונה.

 

 

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר כי "במסגרת המאמצים להחזיר את המשק לרמה מסוימת של תפקוד בשגרת קורונה זהירה, הנחיתי את אנשי אגף הרישוי במשרד התחבורה לאשר החזרה של לימודי הנהיגה והמבחנים המעשיים תחת הנחיות היגיינה קפדניות החל ממחר. מדובר על 4,100 משקי בית של מורי נהיגה שמתפרנסים מזה ועשרות אלפי תלמידים באמצע הלימודים".

 

טסט טסט צילום: ערן גרנות

אולם הפעילות תיראה כעת אחרת, ותתנהל תחת מגבלות עידן הקורונה, שצפויים ללוות את מעריך לימודי הנהיגה עוד חודשים ארוכים, ונקבעו בידי אפי רוזן, ראש אגף הרישוי. בכל עת יורשה להימצא ברכב תלמיד אחד, בניגוד למקובל עד כה שבוחן יוצא למבחן עם שני תלמידים, מגבלה שתאט את קצב ביצוע הטסטים. לעומת זאת, אין הנחייה לגבי מספר התלמידים ברכב בזמן שיעור, שבו מורה עשוי למצוא את עצמו עם שלושה, חלקם לפני או אחרי שיעור.

 

בעוד שנהגים אינם מחויבים לחבוש מסכה ברכב, מורי נהיגה ותלמידיהם יחויבו כל העת לחשוב מסכה, לעטות כפפות, ולנסוע כל העת כשהחלונות האחוריים סגורים. התלמיד יחויב לחטא את ההגה באלכוג'ל שיחזיק המורה ברכב, ולפני כל שיעור יחויב תלמיד להצהיר בכתב שמדד לעצמו חום לפני השיעור והתוצאה הייתה תקינה.

x