$
רכב

המעסיקים: לבטל את המיסוי על רכב צמוד למי שנסע מעט

ראשי התעשיינים, לשכות המסחר והחקלאים פנו לשר האוצר בדרישה לבטל את המס לכל מי שנסע פחות מ-100 ק"מ בחודש בגלל הקורונה

אודי עציון 11:2814.04.20

נמשך המאבק לביטול גביית המס על הרכב הצמוד בזמן הסגר. גם אחרי שרשות המסים הודיעה כי מס שווי השימוש ייגבה מעובדים שהחזירו את רכב הליסינג שלהם רק על הימים שבהם עוד היה ברשותם, המעסיקים הגדולים דורשים שהמס יבוטל לגמרי גם עבור מי שלא החזירו את הרכב, אך לא יכולים להשתמש בו בגלל הגבלות התנועה שנקבעו במסגרת המלחמה בקורונה.

 

"תקנות החירום של הממשלה קובעות כי על רוב ציבור העובדים להישאר בביתו, ככל הניתן, עם מגבלות חמורות על יציאה למרחב הציבורי ומטרות ברורות שלשמן יש לצאת מהבית, כמו טיפול רפואי, רכישת מזון ותרופות ועוד", כתבו המעסיקים לשר האוצר משה כחלון. על המכתב חתומים נשיא התאחדות התעשיינים רון תומר, נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין ומזכ"ל התאחדות החקלאים אבשלום (אבו) וילן.

 

רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים צילום: יריב כץ

 

לדבריהם, "השימוש הפרטי ברכב הינו מינימלי, אולם עובדים רבים ממשיכים לשלם את מלוא המס בעבור השימוש ברכבים. אנו סבורים כי אין להתעלם ממצב יוצא דופן זה ולהביא לפתרון שישקף את האיסור על השימוש ברכבים". 

 

המעסיקים  דורשים לאמץ את ההקלות שהציע בועז סופר, לשעבר המשנה לראש רשות המסים, ומי שגיבש את מנגנון שווי השימוש הנוכחי, ונחשפו ב"כלכליסט": לקבוע פטור משווי שימוש לרכבים צמודים בעלי היקף נסיעה נמוך מ-100 ק"מ בחודש, ולבטל את שווי השימוש לעובדים המשלמים לראשונה מחודש מרץ, בנימוק שמדובר בעובדים חיוניים שהוקצו להם רכבים לצורך הגעה לעבודה על רקע השבתת רוב התחבורה הציבורית.

x