$
רכב

בלעדי לכלכליסט

טסלה ישראל נערכת להשקה למרות הקורונה: מינתה מנהל שירות

אילן בננו יהיה אחראי על הכשרת הטכנאים והקמת המוסך הראשון, שבלעדיו הוגבלה החברה לייבוא של 20 מכוניות בשנה

אודי עציון ותומר הדר 21:0513.04.20

טסלה ישראל מאיצה מחדש לקראת השקה מסחרית, לאחר שעצרה ברגע האחרון השקה מתוכננת בחודש ינואר השנה.

 

החברה מינתה באחרונה את אילן בננו, לשעבר בכיר במערך הטכני בכלמוביל יבואנית מרצדס ובצ'מפיון מוטורס יבואנית אאודי, כמנהל השירות של החברה. בננו יהיה אחראי על הכשרת הצוותים הטכניים שיטפלו במכוניות החברה בארץ, ועל הקמת המוסכים שישמשו אותם.

 

 

 

הקמת מוסך של החברה קריטית לפעילותה המסחרית בארץ: בלעדיו לא עמדה טסלה בדרישות משרד התחבורה למכירה מסחרית בישראל, וקיבלה בינתיים אישור לשמש כיבואן זעיר, המסוגל לייבא ולמכור מדי שנה 20 מכוניות בלבד.

 

סוכנות רכב של טסלה סוכנות רכב של טסלה צילום: NICOLAS FLEURY/FLICKR

 

טסלה, שחוללה מהפך בשוק הרכב החשמלי, הציגה התקדמות משמעותית גם בתחום האחזקה. רוב הטיפול במכוניות נעשה מרחוק, מבלי שהרכב צריך להגיע פיזית למוסך. מראש רכב חשמלי נזקק לפחות אחזקה שוטפת ממכונית בנזין או דיזל, ללא צורך בהחלפת שמן מנוע ומסנן שמן ועם תדירות נמוכה בהרבה להחלפת דיסקיות הבלימה, שכן עיקר ההאטה ברכב כזה מבוצעת באמצעות הפעלת מערכת הטעינה החוזרת, המשמשת את המכונית לייצר חשמל עבור הסוללה מהאנרגיה המתבזבזת בהאטה או בשיוט.

 

אולם גם דגמי טסלה נזקקים לעתים לשירות, להחלפת רכיבים שנשחקו או התקלקלו, ולתיקונים אחרי תאונה. לכן מחייב משרד התחבורה כל יבואן, או חברת בת של יצרן כמו טסלה ישראל, להחזיק לפחות מוסך אחד בבעלותו, ולהבטיח זמינות חלפים ללקוחות.

 

המשבר הכלכלי עצר גם את שוק הרכב בחריקת בלמים, כאשר במרץ נרשמה ירידה של 30% במסירות הרכב החדש בישראל, ובאפריל צפויה ירידה גדולה משמעותית, שתגיע לפי ההערכות לכ-80%-90% לאחר שבאפריל 2019 נמסרו 22,750 מכוניות, ואילו החודש צפויות מסירות בהיקף של אלפים בודדים.

 

אולם טסלה היא כרגע אחד המותגים הנחשקים בעולם הרכב, וגם בישראל ממתין לה בציפייה קהל לא קטן. צוות ההשקה של טסלה ישראל כבר משתמש ב-20 המכוניות שהגיעו לארץ בין השאר לביצוע נסיעות מבחן ללקוחות פוטנציאליים, לקראת פתיחת אולם התצוגה ותחילת הפעילות המסחרית בחודשים הקרובים.

x