$
משפט

הקורונה פוגעת גם במג'הול: הקפאת הליכים לחברה לגידול תמרים

חברת זורגניקה, המעסיקה כ-70 עובדים, צברה חובות של 19 מיליון שקל. החברה: "המו"מ למימוש נכסים הוקפא בעקבות משבר הקורונה"

עוד צו הקפאת הליכים במשבר מגפת הקורונה. בית המשפט המחוזי בירושלים הוציא צו הקפאת הליכים לחברת זורגניקה שוסקת בגידול ושיווק תמרים, בעיקר תמר מג'הול. החברה, שנוסדה לפני 25 שנה, נקלעה לחובות של כ-19 מיליון שקל. בכך נעתר בית המשפט לבקשת החברה ממושב חמרה בבקעת הירדן.

 

 

החברה ציינה באמצעות עו"ד שמעון שמיע ועו"ד שאול ברגרזון ממשרד ברגרזון ושות' כי היא מגדלת תמרים במטעים בשטח כ-1,100 דונם והיא נקלעה בעל כורחה למחנק תזרימי עקב הימצאות מזיקים ביבול התמרים של 2018 שגרם לפגיעה בהכנסותיה.

עו"ד שאול ברגרזון עו"ד שאול ברגרזון צילום: עמית שעל

 

עוד נטען כי הליכי משא ומתן למימוש נכסים של החברה הוקפאו בעקבות משבר הקורונה ומצב החירום שנוצר. כספים אלו, נטען, נועדו לתת לחברה אוויר לנשימה עד לחודש ספטמבר 2020 עת יחל גדיד התמרים שהיה צפוי להניב לחברה רווחים של כ-8 מיליון שקל.

 

החברה טענה כי היקף הכנסותיה השנתי הוא כ-25 מיליון שקל והיא מעסיקה במישרין בממוצע כ-30-70 עובדים, וכן עובדי שטחים ברישיון באמצעות קבלני משנה, ובעקיפין עוד ספקים וקבלני משנה. 

 

השופט אביגדור דורות החליט להוציא צו הקפאת הליכים לחברה לצורך הבראתה ומינה לה כנאמן זמני את עו"ד עמי פולמן על מנת שיפעיל וינהל החברה.

 

בית המשפט נעתר לבקשת עו"ד אופיר רונן המייצג העובדים בחברת זורגניקה והורה על תשלום מקדמה של משכורת מלאה עבור התקופה מה-5 באפריל ועד ה-4 במאי. העובדים טענו כי בלא תשלום משכורת הם עלולים להיקלע למצב שהוראות הקבע ותשלומי המשכנתא שלהם יחזרו.

x