$
משפט

פרסום ראשון

משבר הקורונה בתיירות: הקפאת הליכים לחברת הזמנת המלונות הישראלית כנסלון

החברה טענה כי נקלעה לקשיים בעקבות נגיף הקורונה וצברה חובות של כ-47 מיליון שקל. בית המשפט מינה שני נאמנים לחברה

חברת תיירות נוספת נקלעה לקשיים בעקבוות התפשטות הקורונה: בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא צו הקפאת הליכים זמני לחברת כנסלון, העוסקת במתן שירותי תיירות ומציעה שירות הזמנת חדרים במלונות ברחבי העולם.

 

בית המשפט מינה לחברה לצורך הבראתה שני נאמנים: עוה"ד חנית נוב ועמית

פינס. חובות החברה נאמדים בכ-47 מיליון שקל ואילו היקף נכסיה עומד על כ-20 מיליון שקל.

 

החברה ציינה בפנייתה לבית המשפט, באמצעות עו"ד פיני יניב ממשרד מיתר, כי בטרם התפשטות נגיף הקורונה זכתה לשגשוג, לצמיחה במכירות ולהשאת רווחיות. אולם, "התפשטות נגיף הקורונה כאש בשדה קוצים בעולם כולו פגע אנושות בחברה. מסוף חודש פברואר 2020, החל בחברה גל ביטולי הזמנות מצד לקוחות. בנוסף, נרשמה ירידה דראסטית בביצוע הזמנות חדשות , עד שאלה הופסקו כמעט כליל. החברה אשר כלכלה את צעדיה על סמך צבר ההזמנות הקיים ועל סמך תחזיות למכירת הזמנות עתידיות, נותרה למעשה בפני שוקת שבורה בעקבות משבר הקורונה", נטען.

 

עוד טענה החברה כי מתן צו לפתיחת הליכים אשר יקפיא את פעילות החברה, יאפשר את הבראתה והשבתה למסלול עסקים תקין עם תום משבר הקורונה. השופטת איריס לושי עבודי נעתרה לבקשת החברה והוציאה צו הקפאת הליכים זמני. השופטת הסמיכה את הנאמנים, עוה"ד עמית פינס וחנית נוב לתפוס את נכסי החברה ולבחון הצעות למכירתה. מהבקשה עולה כי היא מעסיקה 14 עובדים בישראל.

 

הבוקר פורסם בכלכליסט כי חברת קרוזים-הפלגות נופש, שעסקה עד קריסתה בשיווק חבילות שיט (קרוזים) פנתה לבית המשפט  בבקשה שיורה על פירוקה וימנה לה נאמן זמני על רכושה ונכסיה.

 

x