$
רכב

פרסום ראשון

בגלל הקורונה: המדינה דוחה את ההצטיידות בכלי רכב חדשים

על רקע חוסר הוודאות הכלכלית בשל התפשטות הנגיף, החליט האוצר לדחות ליוני מכרז הצטיידות בהיקף של יותר מ-100 מיליון שקל, שאמור היה לכלול מאות כלי רכב, חלקם מפוארים במיוחד. במקביל נדחה מכרז הצטיידות נוסף לכלי רכב המיועדים לפקידים בכירים שיש להם משפחות ברוכות ילדים

תומר הדר ואודי עציון 17:4728.03.20

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

מדינת ישראל תדחה את ההצטיידות בכלי רכב חדשים במספר מכרזי רכש בגלל הקורונה.

כפי שפורסם השבוע בכלכליסט, יצא משרד האוצר לאחרונה במכרז חדש להצטיידות במאות רכבים מסחריים - חלקם למשימות כיבוי אש, חלקם רכבי ארבע על ארבע וחלקם מוגדרים בדפי המפרט כרכבי הסעות מפוארים - שצוידו בין היתר במושבי עור ועוד תוספות. היקפו של המכרז הוערך במעל מאה מיליון שקלים.

 

ואולם, המצב במשק הופך את הרכישה ללא כדאית כרגע. כך, מסמך שפרסם משרד האוצר בנושא מכרז זה קובע כי המכרז יידחה ליוני הקרוב בשל מה שמוגדר במסמכי המכרז החדשים שהופצו השבוע כ"חוסר וודאות במשק".  

     צילום: Volvo

 

לצד מכרז זה, פורסם לאחרונה מכרז נוסף לכלי רכב המיועדים לפקידים בכירים בעלי משפחות ברוכות ילדים. גם במקרה זה, מדובר במכרז שחולק למספר קבוצות רכבים, ממחיר של 162 אלף שקלים ועד לרכבים המשתייכים לקבוצה הבכירה ביותר המיועדת למיניוואנים גדולים ומפוארים בעלות של עד 250 אלף שקלים, אשר מיועדים לשמש גם שרי ממשלה.

 

במקרה זה נדחית ההצטיידות ליוני - לנוכח מה שמוגדר בעדכון ששלח משרד האוצר כ"חוסר הוודאות הכללי והשינויים המשמעותיים בשערי החליפין המקשים על הגשת הצעות בכלל והצעות תחרותיות בפרט". דחיות אלה ככל הנראה לא יהיו האחרונות. בימים אלה נבחנים מחדש מספר מכרזי הצטיידות גדולים של מדינת ישראל לנוכח חשש מפני חוסר יכולת של יבואני הרכב לספק רכבים.

x