$
משפט

בלעדי לכלכליסט

בשל הקורונה: החייב ישלם לנושיו 500 שקל במקום 3,700 שקל לחודש

רשמת ההוצאה לפועל התחשבה בעובדה כי לאור מצבו הבריאותי של החייב אין הוא יכול לצאת בימים אלו מביתו ואינו מתפרנס. ההחלטה תקפה עד חודש מאי

משבר הקורונה מביא התייחסות שונה מצד המערכת המשפטית למצוקות המתדיינים: חייב ששילם בכל חודש 3,700 שקל לנושיו ישלם עד חודש מאי 500 שקל בלבד בשל העובדה שלאור משבר הקורונה אין הוא יכול לצאת מביתו ולעבוד – כך נודע לכלכליסט .

 

רשמת ההוצאה לפועל עינת להבי מלשכת ההוצאה לפועל בתל אביב החליטה שלשום להפחית צו תשלומים לחייב עם בעיות בריאותיות שלאור מגפת הקורונה לא יוכל לצאת החוצה על מנת לעבוד. הרשמת להבי קבעה בהחלטתה להפחית את צו התשלומים של החייב מ-3,700 שקל לחודש ל-500 שקל לחודש לתקופה של מספר חודשים.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

בהחלטתה קבעה כי "מתוך היכרותי את נתוני החייב ובשים לב למחלות הרקע מהן הוא סובל, איני יכולה להתעלם מכך, שבימים אלה מנוע החייב מלצאת מביתו ומסופקת אנוכי, אם יש ביכולתו לייצג צדדים שלישיים מול מוסדות כפי שהיה נוהג בימים כתיקונם, ולייצר הכנסה בהתאם, לרבות הכנסה שתאפשר

פרעון חוב הפיגורים שצבר. על כן, בהינתן מצב החירום השורר בארץ ונוכח מצבו האישי הבריאותי של החייב, אני מוצאת לאפשר לחייב לשלם בחודשים פברואר 2020 ועד מאי 2020 סכום חודשי של 500 שקל. החל מחודש יוני 2020 וכל עוד לא נקבע אחרת, ישוב צו התשלומים ויעמוד על סך של 3,700 שקל כאמור בהחלטה מיום 26.1.2020".

 

מדובר בחייב המקבל קיצבת נכות של 100% וקיצבה ממשרד הביטחון. החייב מספק שירותי ייעוץ לקשישים הפונים לביטוח לאומי. כשיכל להתפרנס ויכל לצאת מביתו עמד צו התשלומים על 3,700 שקל לחודש, אולם כעת לאור משבר הקורונה והעובדה כי אינו יכול לעבוד התחשבה הרשמת במצבו והפחיתה זמנית את סכום התשלום.

 

x