$
משפט

הקלה לחייבים: לא יינקטו הליכי הוצאה לפועל עד 16 באפריל

בעקבות משבר הקורונה לא יבוצעו עיקולים, לא ייתפסו כלי רכב, ולא יופעלו צווי מאסר לחייבים, אלא רק במקרים דחופים כמו תיקי מזונות

שר המשפטים אמיר אוחנה הודיע היום על המשך שורה של הקלות ברשות האכיפה והגבייה (ההוצאה לפעל והמרכז לגביית קנסות) בשל משבר הקורונה עד ל-16 באפריל.

 

 

 

כך למשל, לא יינקטו בהוצאה לפועל עיקולים לרבות עיקולי בנקים ומשכורות, לא יבוצעו עיקולים בבתים ובבתי עסק, לא ייתפסו כלי רכב, לא יפונו בתי מגורים ובתי עסק, לא יופעלו צווי הבאה ומאסר לחייבים וכן לא יוטלו הגבלות על חייבים. כל זאת למעט במקרים דחופים ביותר, כגון בתיקי מזונות, בכפוף להחלטה מפורשת של רשם ההוצאה לפועל.

 

 

לשכת הוצאה לפועל. הליכי גבייה יוקפאו לשכת הוצאה לפועל. הליכי גבייה יוקפאו צילום: באדיבות דוברות רשות האכיפה והגבייה

 

בנוסף, בתיאום עם שר האוצר משה כחלון, השר אוחנה הנחה את המרכז לגביית קנסות אגרות והוצאות להקפיא את פעולות הגבייה כנגד חייבים בשל מצב החירום. יחד עם זאת, שר המשפטים הנחה לאכוף את תשלום הקנסות על מפרי חובת הבידוד והוראות משרד הבריאות למניעת הפצת הקורונה ללא פשרות וללא הנחות, וזאת בהתאם למדיניות הממשלה ולמען שמירה על בריאות הציבור.לאחר חג הפסח, תתבצע הערכת מצב מחודשת אשר תבחן את הצורך וההצדקה בהארכת התקנה.

 

 

 

מנהל רשות האכיפה והגבייה, תומר מוסקוביץ, אמר כי "לנוכח מצב החירום והתקופה הקשה רשות האכיפה והגבייה מברכת על המדיניות המקלה על החייבים".

x