$
משפט

ביהמ"ש הורה על הפעלת קבוצת דלהום: "בימים אלה קיימת חשיבות לשימור מקומות העבודה"

החברה נותנת שירותי תיקון לחברות אוטובוסים כדן ואגד, ולה חובות של כ-137 מיליון שקל: שופטת ביהמ"ש המחוזי מרכז, עירית וינברג-נוטוביץ, נעתרה לבקשת הנאמנים: "יש לציין כי עסקי החברות אינם מבין העסקים שהוראות משרד הבריאות אוסרות על הפעלתם ואף בכך יש נימוק התומך במתן צו להפעלתן"

בית המשפט המחוזי מרכז החליט היום (ג') להיעתר לבקשת הנאמנים של קבוצת דלהום, שנותנת שירותי תיקון לחברות אוטובוסים כמו דן ואגד ומייבאת מיניבוסים, והורה להפעיל את החברות כעסק חי. לקבוצה יש חובות של כ-137 מיליון שקל והיא מעסיקה כ-70 עובדים.

 

 

בין השירותים שדלהום מעניקה ללקוחותיה שבינהן החברות אגד, סופרבוס, כלמוביל ודן: תיקוני אוטובוסים כמו תיקון שמשות ופחחות, וזיכיון בלעדי לייבוא מיניבוסים מחברת TEMSA הטורקית, וכן ייבוא שמשות לאוטובוסים.

אוטובוס אוטובוס צילום: יובל חן

 

בית משפט קבע כי "החברות מעסיקות כ-70 עובדים שמקור פרנסתם תלוי בהמשך הפעלת החברות. בימים אלה של חוסר וודאות ופיטורים רחבים במשק בשל מגפת הקורונה, קיימת חשיבות לשמר את מקומות העבודה של העובדים. יש לציין כי עסקי החברות אינם מבין העסקים שהוראות משרד הבריאות אוסרות על הפעלתם ואף בכך יש נימוק התומך במתן צו להפעלתן", קבעה השופטת עירית וינברג-נוטוביץ.

 

השופטת מינתה לחברה את עו"ד אוהד הראל ממשרד נשיץ ברנדס ורו"ח בועז ברזילי כנאמנים קבועים. הקבוצה הגישה לאחרונה לבית המשפט המחוזי מרכז בקשה לכינוס אסיפות נושים לצורך אישור הסדר נושים וביקשה צו הקפאת הליכים זמני. 

 

קבוצת דלהום מיוצגת על ידי עו"ד חובב ביטון.

x