שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בלעדי לכלכליסט

ביהמ"ש אישר הקפאת פעילות "בוניטה דה מאס"

בית משפט המחוזי מרכז הוציא צו הקפאת הליכים זמני ומינה נאמנים לבקשת רשת ההלבשה התחתונה, שנקלעה לחובות של כ-50 מיליון שקל: זאת בשל הנחיות משרד הבריאות וסגירת הקניונים שחנויות הרשת נמצאות בהם: עובדי הרשת הוצאו לחופשה ללא תשלום של חודש, כ-30 יפוטרו

בשל משבר מגפת הקורונה, בית המשפט המחוזי מרכז אישר היום (ג') להקפיא את פעילות רשת ההלבשה התחתונה "בוניטה דה מאס" עד ל-19 באפריל. זאת על מנת לשמר את פעילותה כעסק חי. כמו כן, 120 מתוך 150 עובדי הרשת הוצאו לחופשה ללא תשלום וכ-33 מהם יפוטרו – כך נודע לכלכליסט.

 

 

אתמול החליט בית המשפט להוציא צו לפתיחת הליכים שהינו מעיין הקפאת הליכים זמנית לרשת. בתקופה זו לא ניתן יהיה להמשיך או לפתוח בכול הליך משפטי כנגד החברות. בית משפט מינה גם שני נאמנים לרשת, עו"ד יצחק יונגר ורו"ח יצחק עידן. השניים מונו לאחרונה ככונסי נכסים לרשת לבקשת בנק הפועלים, שהינו נושה של הרשת.

 צילום: פייסבוק

 

השניים הגישו אתמול בקשה להורות על הקפאת (לא ביטול) של פעילות הרשת. זאת לאור ההנחיות שהוציא משרד הבריאות וסגירת הקניונים. בית משפט נעתר לבקשתם. השופטת עירית וינברג נוטוביץ קבעה כי "נוכח אי הוודאות השוררת בעת הזו בשל מגיפת הקורונה והוראות משרד הבריאות על סגירת הקניונים בהם מצויות מרבית חנויות החברות, נראה כי אין בפני בית משפט המידע הדרוש כדי להחליט אם יש סיכוי סביר לשיקום התאגיד. עם זאת על מנת לשמר את הפעילות כעסק חי ובשל הנסיבות המיוחדות, ניתנת לנאמנים סמכות להקפיא את פעילות החברות עד ל-19 באפריל". כמו כן אישר בית משפט לשלם לעובדי הרשת משכורת מתחילת מרץ ועד ה-14 במרץ.

 

לפני כשבוע חשף כלכליסט כי רשת ההלבשה התחתונה "בוניטה דה מאס" הגישה לבית המשפט המחוזי בקשת הקפאת הליכים לצורך שיקומה הכלכלי. זאת לאחר שצברה חובות בסך כ-50 מיליון שקל. הבקשה הוגשה על ידי החברות ינית לנג'רי וימית ייבוא ושווק הלבשה תחתונה המפעילות את הרשת. במסגרת הבקשה ביקשה הרשת באמצעות עו"ד חובב ביטון ליישם הליך הבראה והסדר נושים.

 

מנגד הגיש בנק הפועלים בקשת כינוס נכסים. מדובר ברשת ותיקה שנוסדה בשנת 1999 הפועלת תחת שם המותג בוניטה דה מאס. הרשת מונה כיום 41 סניפים (מתוכם 7 במודל זכיינות שאינם קשורים לבקשה) ומעסיקה כ-150 עובדים המיוצגים על ידי עו"ד ליזה חדש. לטענת הרשת הגידול המהיר בהיקף הרשת לצד הדרישה לגידול בהיקפי האשראי לצורך תמיכה בגידול זה, הם הגורמים המרכזיים למצוקה התזרימית אליה נקלעה הרשת. מועדון החברים של הרשת מונה כיום כ-50 אלף חברים.

x