$
דעות

הממשלה מפחידה אותי יותר מהקורונה

הקורונה היא מחלה מפחידה. עם זאת, יש הרבה יותר סיבות מדוע אני מפחד ממי שעומד כעת בראש המדינה שלי. להלן הרשימה

אריה מינטקביץ 16:4616.03.20

כן, אני מפחד מהקורונה. לא נעים לומר זאת, אבל למרות שהתמודדתי עם חוויות מפחידות בעבר, הקורונה מפחידה אותי. בשל גילי, אני נמצא בקבוצת סיכון ולכן אני נוקט אמצעי זהירות, מקפיד ליטול ידיים לעתים תכופות ונמנע מלחיצות ידיים.

 

 

בקיצור, אני מפחד אך לא היסטרי. הקורונה מפחידה אותי, אבל הממשלה מפחידה אותי יותר. הנה כל הסיבות לכך:

 

אני מפחד מממשלה, שבחסות משבר הקורונה, מוכנה לפגוע בזכויות היסוד של האזרחים ומוכנה לקיים אחריהם מעקב פוגעני.

 

אני מפחד מממשלה, שבחסות משבר הקורונה וההיסטריה שהיא מלבה, עלולה לעשות שימוש נוסף בכוחה ולפגוע פגיעות נוספות בזכויות האזרח שלי.

 

הצהרת ראש ממשלה בנימין נתניהו הצהרת ראש ממשלה בנימין נתניהו צילום: אלכס קולומויסקי

 

אני מפחד מראש ממשלה שמשתלט על זמן מסך בשעות צפיית השיא, והופך את נושא הקורונה למופע תיאטרלי.

 

אני מפחד מראש ממשלה שבמקום לדבר אמת אל האומה, עומד על הבמה ומדגים את דרך השימוש הנכונה, לדעתו, בממחטת נייר משומשת ומפליג בהסברים, שראוי היה שיישמעו מפי אנשי מקצוע שזו מומחיותם.

 

אני מפחד מראש ממשלה זחוח, שבמקום לתת לרופאים להסביר לציבור כיצד עליו לנהוג, מנצל את הבמה שנטל לעצמו, ומתהדר בהישגים ובקרדיטים מפוקפקים.

 

אני מפחד מראש ממשלה, שבציניות שאינה יודעת גבולות, מנגן על הפחדים העמוקים ביותר של הציבור.

 

אני מפחד מראש ממשלה שבמופע הסטנד אפ המבריק שלו, לא מצא לנכון לומר ולו מילת חמלה אחת למאות אלפי האנשים שהחלטותיו שוברות את מטה לחמם, שלא לדבר על סיוע של ממש.

 

אני מפחד מראש ממשלה שחשוד בעיני בשרבוב מניעים זרים גם לעיסוק בתחום שהוא עצמו הגדיר, כמלחמה על החיים.

 

אני מפחד משר בריאות שסוגר גני ילדים, בתי ספר, בתי ספר מיוחדים ומוסדות אקדמיים, אבל בחסותו ממשיכים ישיבות ותלמודי תורה לנהוג כרגיל. אם, חס וחלילה, באחת הישיבות הצפופות הללו תהיה הדבקה המונית, נישא כולנו בנזק.

 

אני מפחד מהשר לענייני המשפט, שבאישון לילה ציווה על מצב חירום ליום אחד במערכת בתי המשפט. על יסוד הכרזה זו נדחו כמה וכמה משפטים, ובהם גם משפט מסויים אחד. האם העובדה שמערכת בתי המשפט היא המערכת היחידה שבה הוכרז מצב חירום היא מקרית?

 

אני מפחד מהממשלה. בעיקר משום שהתחושה שנוצרה אצלי היא, שמי שמופקד על בטחוני עושה לילות כימים, בעיקר לילות, כדי להגביר את פחדי ולקדם את ענייניו.

 

"הם מפחדים" אמר פעם בנימין נתניהו בהקשר אחר. אני באמת מפחד. חוששני שהפעם יש לכך סיבה טובה. זו הייתה יכולה להיות שעתם היפה של הממשלה ושל ראש הממשלה בנימין נתניהו. זו לא.

 

 

 

הכותב כיהן כיועץ המשפטי של משרד האוצר, כיו"ר רשות ניירות ערך וכיו"ר בנק דיסקונט

 

 

 

 

 

 

 

 

x