$
משפט

בלעדי לכלכליסט

חברת "אגוז במדבר 2004 אילת" ביקשה הקפאת הליכים בשל חוב בסך 5 מיליון שקל

מדובר באחד מספקי המזון המובילים הפועלים בעיר אילת ובאזור הערבה. בבקשה נטען כי כתוצאה מהשקעות נרחבות שביצעה במטרה להגדיל את היקף המכירות, וכן כתוצאה מחובות אבודים בהיקף משמעותי, נקלעה החברה למצוקה תזרימית חריפה אשר אילצה את בעלי המניות להזרים כספים בהיקף של כ-1.5 מיליון שקל

חברת "אגוז במדבר 2004 אילת" הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בקשת הקפאת הליכים לאחר שצברה חובות בסך 5 מיליון שקל. מדובר בחברה בעלת ותק ומוניטין רב, אחד מספקי המזון המובילים הפועלים בעיר אילת ובאזור הערבה. החברה עוסקת בשיווק של מוצרי מזון מסוגים שונים ללקוחות מוסדיים, בעיקר לבתי מלון שפועלים באילת ובאזור הדרום (הערבה, ים המלח ומצפה רמון). הבקשה הוגשה באמצעות עו"ד דודי לוי ביום חמישי האחרון. השופט יעקב פרסקי קבע דיון בבקשה ל-19 במרץ. 

 צילום: שאטרסטוק

 

במסגרת הבקשה נטען כי כתוצאה מהשקעות נרחבות שביצעה במטרה להגדיל את היקף המכירות, לרבות העברת פעילותה לנכס תעשייתי גדול באילת והקמת מערך הפצה עצמאי, וכן כתוצאה מחובות אבודים בהיקף משמעותי, נקלעה החברה למצוקה תזרימית חריפה אשר אילצה את בעלי המניות להזרים כספים בסך של כ-1.5 מיליון שקל. "למרבה הצער, הזרמת כספים זו מצד בעלי המניות לא הספיקה לחילוץ החברה מהקשיים התזרימים. בנסיבות אלו נקלעה החברה לחדלות פירעון ולמצב בו לא יהא ביכולתה לקיים את התחייבויותיה כבר בעתיד הקרוב".

 

עוד טוענת החברה, כי מתן הצו לפתיחה בהליכים ולהקפאת הליכים יאפשר לגייס משקיע חיצוני או רוכש לפעילותה. כאמור, החברה עוסקת במסחר סיטונאי ומתמחה בשיווק מוצרי מזון קפואים ויבשים, תבלינים, פירות ועוד. לחברה מרכז לוגיסטי באילת, ובעלי המניות הם מוריס אסולין וגיא סבג. החברה מציינת כי מטרת הבקשה היא לשקמה כלכלית.

 

עו"ד דודי לוי, בא כוח אגוז במדבר, מסר בתגובה: "עקב קשיים תזרימיים נאלצה חברת אגוז במדבר להגיש בקשה להקפאת הליכים. החברה מקווה כי הסעד של הקפאת ההליכים יסייע בידה לעמוד בכל התחייבויותיה ולהמשיך לפעול".

x