שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תיירות

נגיף הקורונה

גם דלתה איירליינס מקפיאה טיסות לישראל

החברה האמריקאית הודיעה על ביטול טיסותיה בקו ניו יורק - ת"א לעשרה ימים, "בתגובה להגבלות הנסיעה שהוציאה הממשלה". בינתיים בלוח הטיסות היומי של רשות שדות התעופה: מספר הטיסות המבוטלות הבוקר גבוה ממספר הטיסות שצפויות להתקיים כסדרן

תומר הדר 08:3511.03.20

דלתה איירליינס האמריקאית מקפיאה את טיסותיה מניו יורק לישראל לעשרה ימים. לפי הודעת החברה, "בתגובה להגבלות הנסיעה שהוציאה הממשלה בשל נגיף הקורונה, משהה דלתא איירליינס את טיסותיה מניו יורק JFK לתל אביב למשך עשרה ימים - מה-14 במרץ עד ה24 במרץ. אתמול (ג') הכריזה דלתה איירליינס על הפחתה מתוכננת של 15% בטיסות כדי להתאים לדרישה הצפויה".

 

מטוס של דלתא מטוס של דלתא צילום: getty

 

עוד מדגישה החברה, כי "נוסעים שתוכניות הטיסה שלהם הושפעו יכולים להסתייע בקטגוריית my trips שבאתר דלתא להבנת האפשרויות העומדות בפניהם, אשר יכולות לכלול הזמנה מחדש בטיסות דלתא אחרות או בחברות תעופה שותפות, החזרי תשלום או יצירת קשר עם נציגי דלתא לבדיקת אופציות נוספות". לכלכליסט נודע כי עובדי דלתה בישראל נשלחו בחלקם לביתם - אך עדיין מקבלים תשלום.

 

בחינת לוח הטיסות היומי של רשות שדות התעופה מגלה כי היום מספר הטיסות המבוטלות, לפחות בשעות הבוקר, עולה בפועל על מספר הטיסות שיתקיימו. כך, טיסות אל על לברלין וברצלונה שיועדו לצאת עוד לפני שבע בבוקר- מבוטלות; טיסת איבריה לברצלונה מבוטלת; טיסות אל על ללרנקה ובוקרשט - מבוטלות, כמו גם טיסת טורקיש לאיסטנבול שיועדה לשעה שבע עשרים וחמש. גם טיסת סוויס לציריך וטיסת אל על לציריך בוטלו.

 

בניגוד לדלתה, חברת יונייטד איירליינס האמריקאית ממשיכה לטוס לישראל לפי לוח הטיסות הקבוע של החברה, הכולל 14 טיסות שבועיות לניו יורק, שלוש טיסות שבועיות לוושינגטון ושש טיסות שבועיות לסן פרנסיסקו.

 

נזכיר כי אתמול הכריזה טורקיש איירליינס על כך שתפחית החל מהיום את מספר טיסותיה היומיות לישראל מ-10 ל-4 בלבד בקו איסטנבול-תל אביב, וכי החל משבת הקרובה (13.3) יירד מספר הטיסות ל-2 טיסות ביום. גורם בחברה הדגיש כי החברה לא חדלה מפעילותה בקו לישראל. בנוסף, פחות משנה לאחר שחנכה את הקו לונדון-ת"א ,חברת וירג'ין אטלנטיק הודיעה כי היא משהה את טיסותיה לישראל. היום תצא טיסה אחרונה מלונדון לת"א, וביום ה' תצא הטיסה האחרונה מת"א ללונדון. מהחברה נמסר כי "אנחנו ממשיכים לעקוב אחרי המצב, ונכון לעכשיו חידוש הטיסות מתוכנן ל-1.4".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x