$
בחירות 2020

בחירות 2020

בהאנגר 11 השמיעו את "עד הבוקר" של עומר אדם בתקווה שעד אז ישתנו התוצאות

שעה לפני שנחשפו תוצאות המדגמים באולם של כחול לבן ניתן היה לחוש לאן צפוי לזרום הערב. כששאלתי את עופרה הדיג'אית מה תשמיע במקרה של ניצחון או של תבוסה, אמרה: "כשיגיעו הפעילים אני כבר אדע, נרגיש את זה באוויר"

יוגב כרמל 08:2603.03.20

שעה לפני שנחשפו תוצאות המדגמים וקבעו את גורלו של הערב העגום הזה בהאנגר 11 של כחול לבן, כבר ניתן היה לחוש לאן צפוי לזרום הערב. אפילו פעיל אחד לא נראה באופק, שמועות נפוצו בקרב העיתונאים הרבים שהתאספו על כך שהנהגת המפלגה שלחה לפעילים הודעה המורה להם להתרחק מהמטה שנבנה כאתר למסיבת ניצחון, עם בלונים ודיג'אית שהתעקשה להתייצב בעמדה שעתיים לפני ולהרים את הרחבה הריקה.

 

 

 

עופרה, הדיג'אית של כחול לבן - כן, יש תפקיד כזה - עיצבה רשימת השמעה ברוח הקונצנזואלית של המפלגה "מפאוץ' של נועה קירל ועד שיר השיירה של אריק איינשטיין". כששאלתי אותה האם היא כבר יודעת מה תשמיע במקרה של ניצחון או של תבוסה היא טוענת שלא. אולי זה הנאחס, בינתיים היא מתעקשת: "כשיגיעו הפעילים אני כבר אדע, נרגיש את זה באוויר". אני מותיר את עופרה בודדה במערכה והולך לחפש אולי אמצא קצת אקשן מעבר לכביש.

 

 

האנגר 11. כואבים את התוצאות האנגר 11. כואבים את התוצאות צילום: AFP

 

אם בהאנגר 11 החגיגה טרם החלה בשוק האיכרים המפונפן היא הסתיימה. בדוכנים ובמסעדות עסוקים בניקיונות הסגירה וניגשים לקופה, לספור את הכסף. "כמו שבת סטנדרטית, קצת יותר טוב", הקלפיות עוד לא נסגרו, אבל כבר יש מי שיוצא מכאן הערב בתחושת ניצחון.

 

 

 

חזרה פנימה, לאולם המרווח שלרוב רגיל לארח הופעות ענק ואירועים מעט יותר מלבבים. עת המדגמים הגיעה והיחדים שעוטים על המסכים הם העיתונאים והצלמים. אין דמעות לצלם, אין קריאות תדהמה או תוגה. בחור חביב עם מדבקת המפלגה על החזה נהפך לכוכב הערב, או הפעיל היחיד שאפשר לראיין וכלי התקשורת, כולם ללא יוצא מן הכלל, עטים עליו והוא מצידו מתמסר לתפקיד הפרשן ואפילו מתראיין לתקשורת הזרה.

 

מאוחר יותר התברר שהוא מנהל צוות העובדים של ההאנגר. גם בגזרה המוסיקלית תזוזה קלה, אווירת הסוף שבוע רגוע התחלפה במיטב להיטי התקופה. עומר אדם שר ברקע "עד הבוקר", אולי בתקווה שעד אז משהו בתוצאות אכן ישתנה. שעה וגם שעתיים אחרי זה והמצב סטטי, גם מעט מאנשי המפלגה שעוד הגיעו לכאן דחקו עצמם לפינות צדדיות, רק עופרה הדיג'אית מקפצת בהתלהבות מרשימה בעמדה שלה ועוד מקווה לטוב ונציגי התקשורת בעיקר מנסים להבין מתי אפשר כבר ללכת הביתה.

x