$
משפט

שטייף מתגוננת מתביעת המיליונים של נוה: "הפרטיות אינה העניין כאן אלא השחיתות"

כשנה לאחר שראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה תבע מכתבת גל"צ הדס שטייף 7 מיליון שקל בגלל הפריצה לטלפון שלו, הגישה שטייף כתב הגנה ובו היא טוענת כי המכשירים היו בחזקתה של אשתו לשעבר, וכי היא עצמה לא פרצה או גנבה אותם, ולא ביצעה כל עבירה אלא רק חשפה שחיתות

ענת רואה ותומר גנון 19:1601.03.20

כתבת גלי צה"ל הדס שטייף שנתבעת ע"י ראש לשכת עורכי הדין לשעבר עו"ד אפי נוה בגין נזקי הפריצה לטלפונים שלו, טוענת כי התביעה נגדה היא "שימוש לרעה שנעשה בהליכי משפט" וכי נוה נוקט בטקטיקה של תקיפת חושפי השחיתות במקום להכות על חטא ולעשות חשבון נפש.

 

נוה תובע משטייף 7 מיליון שקל, ועמה נתבעים כמה עיתונאים נוספים בגלי צה"ל. בעקבות המידע שהיה מצוי במכשירי הטלפון שלו אותם העבירה שטייף למשטרה, נפתחה חקירה והוחלט להעמיד לדין את נוה ואת השופטת אתי כרייף בכפוף לשימוע בעבירות שוחד. נוה טוען כי הפריצה לטלפון היתה בלתי חוקית ובגין הנזקים שנגרמו לו הגיש את התביעה האזרחית.

 

שטייף טוענת בכתב ההגנה אותו הגישה היום לבית המשפט המחוזי מרכז באמצעות עו"ד דוד זילברבוים, כי במסגרת תפקידה ככתבת לענייני משטרה שעוסקת רבות בחשיפת עבירות מין, הגיעו אליה ידיעות שראש הלשכה דאז נוה קיים יחסים אינטימיים עם מתמחות. בהקשר זה לטענתה נוצר קשר בינה לבין אשתו של נוה דאז, חני נוה. הגברת נוה סיפרה לשטייף כי היא מצויה בסכסוך גירושים עם נוה, והיא חוששת שהוא מנסה להבריח ממנה נכסים.

 

הדס שטייף הדס שטייף צילום: יריב כץ

 

לפי שטייף, נוה הוסיפה וסיפרה כי נותרו אצלה בבית מספר מכשירים, אשר התובע (נוה) השאיר לשימושה. נוה ציינה כי השאירה את אותם מכשירים בחנות מסוימת העוסקת במכירת ציוד לחוקרים פרטיים על מנת שיסייעו לה לאתר בהם מידע לצורך הליך הגירושים, ואולם נאמר לה לאחר מכן כי אינם מתעסקים בעניין והיא התבקשה לאסוף אותם.

 

לפי שטייף, נוה שאלה אותה האם היא יכולה לסייע לה בעניין, וציינה בפניה שהיא עסוקה עם חמשת ילדיה הקטנים ואין לה מושג למי לפנות.

 

אפי נוה אפי נוה צילום: עמית שעל

לצורך העברת המכשירים למומחה אחר התקשרה הגב' נוה לחנות בה נמצאו והודיעה להם שיגיע שליח לאסוף אותם וביקש שימסרו לידיו. ואכן המומחה שיגר שליח שאסף עבורו את המכשירים. אותו מומחה נחשף למידע המעלה חשד חמור לביצוע עבירות פליליות בתחום הרגיש ביותר של מינוי שופטים. בשלב זה, טוענת שטייף, היא עודכנה במידע האמור.

 

שטייף טוענת: "המכשירים לא היו אצל הנתבעת, לא ניטלו על ידה, לא הוחזקו אצלה, לא נפרצו על ידה וודאי שלא נגנבו על ידה. התובע (אפי נוה) מודע לגמרי לכל האמור ובכל זאת מוסיף לטעון את טענותיו השקריות. הנתבעת פעלה בתפקידה העיתונאי בהתאם לאמות המידה החוקיות, המקצועיות, האתיות והמוסריות המוטלות עליה ואף מעבר לכך".

 

עוד טוענת שטייף כי מיד עם היחשפה למידע ולחשדות החמורים לכאורה העולים ממנו עדכנה את הגורמים המקצועיים בגלי צהל ופעלה בהתאם להנחיותיהם ולהנחיות היעוץ המשפטי של התחנה. בהמשך ובהתאם להוראות פרקליטות המדינה העבירה שטייף את המידע והמסמכים למשטרת ישראל וזו פתחה בחקירה נגד נוה.

 

לדברי שטייף, נוה מודע היטב לקולונו; הוא מודע לכך שהיא פעלה בהתאם לחובותיה החוקיות ו"לא סוגית פרטיותו היא העניין האמיתי, אלא השחיתות והפגיעה בטוהר המידות שהנהיג בזמן כהונתו בתפקידים ציבוריים. שחיתות שלא היתה כמותה בישראל".

 

דיון בתיק יתקיים באמצע מאי.

x