$
רכב

בגלל הירידה במכירות: מנכ"ל הארלי דיווידסון, מת'יו לבטיץ', התפטר

הארלי דיווידסון נחשבת כיום ליצרנית האופנועים השנייה בגודלה בעולם – אך האופנועים שלה שנחשבו בשנות השישים והשבעים לסמל לגבריות, הפכו מאז לסמל חביב על מעמד הביניים המבוגר

תומר הדר 12:2701.03.20

מנכ"ל הארלי דיווידסון, מת'יו לבטיץ', הודיע בסוף השבוע כי יעזוב את תפקיד המנכ"ל וגם את מקומו במועצת המנהלים של יצרנית האופנועים הוותיקה. הארלי דיווידסון נחשבת כיום ליצרנית האופנועים השנייה בגודלה בעולם – אך במהלך השנים האחרונות נאלצת הארלי להתמודד עם ירידה מתמדת במכירות.

 

יואכין זיץ, חבר דירקטוריון בחברה המיועד להחליף את לבטיץ' אמר: "מת'יו וההנהלה הגיעו להסכמה משותפת שהגיעה העת להנהגה חדשה בהארלי דייוידסון". זיץ צפוי להחליף את לבטיץ' עד למציאת מנכ"ל חדש המיועד להגיע במהלך החודשים הקרובים.

 

 

אופנוע הארלי דיווידסון אופנוע הארלי דיווידסון צילום: בלומברג

 

מנכ"ל הארלי דיווידסון מת'יו לבטיץ'. התפטר מנכ"ל הארלי דיווידסון מת'יו לבטיץ'. התפטר צילום: בלומברג

 

 

הארלי דיווידסון נלחמת זה מספר שנים על נתח השוק שלה, בעיקר בארה"ב. בימים אלה מתמודדת החברה לא רק עם פריחתם של אמצעי תחבורה אישיים – למשל קורקינטים ממונעים – אלא גם עם שינויים תדמיתיים - אופנועי הארלי דיווידסון שנחשבו בשנות השישים והשבעים לסמל לגבריות ומרד בנורמות חברתיות הפכו במהלך שנות התשעים לסמל חביב על מעמד הביניים המבוגר.

 

יתרה מזאת, לאחר שבשנים האחרונות הפך נושא המודעות לאיכות הסביבה לרלוונטי יותר, כך הפכו אופנועי הארלי דיווידסון הרועשים לפחות מקובלים חברתית. למעשה, הארלי דיווידסון חשפה אופנוע חשמלי ראשון מתוצרתה לאחרונה.

x