$
משפט

ביהמ"ש: יאיר נתניהו ישלם רבע מיליון שקל לעיתונאי אבי אלקלעי שתבע דיבה

אלקלעי, שהיה עורך חדשות בוואלה, תבע את בנו של רה"מ על כך שצייץ בטוויטר כי אלקלעי "שתול של קרן וקסנר" וכי היה שותף לקונספירציה נגד אביו. הוא נמנע מהגשת כתב הגנה. אלקלעי צירף לתביעה אישור מסירה לכאורה של כתב התביעה. סנגורו של יאיר נתניהו: "אבקש לבטל את פסה"ד"

ענת רואה 08:4601.03.20

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ישלם רבע מיליון שקל לעורך באתר וואלה אבי אלקלעי שהגיש נגדו תביעת דיבה פסק הדין ניתן בהיעדר הגנה ולאחר שיאיר נתניהו, לפי טענת התובע, קיבל את כתב התביעה, נמנע מלהגיש כתב הגנה במועד הקבוע בחוק.

 

 

 

בתגובה לדברים צייץ יאיר נתניהו בטוויטר: "לא, זה פשוט לא יאמן! איזה עיתונאי שמאלני בוואלה החליט לעשות עלי סיבוב. הגיש נגדי תביעה בלי שידעתי בכלל, ולכן מן הסתם לא הגשתי כתב הגנה".

 

 

יאיר נתניהו יאיר נתניהו צילום: יאיר שגיא

 

אלקלעי, שהיה עורך חדשות בוואלה, טען כי יאיר נתניהו הוציא את דיבתו. לפי הפירוט בכתב התביעה, בסמיכות למועד השימוע של ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 4000 החל יאיר נתניהו להפיץ טענות נגד התובע לפיהן הוא "שתול" והוא הודרך ב"קרן וקסנר" לצד אנשי פרקליטות, חבר לקונספירציה נגד ראש הממשלה ושותף למעשים שצריך לחקור.

 

עוד כתב יאיר נתניהו כי אלקלעי "פברק" התכתבויות עם עורך וואלה אילן ישועה וכי הוא הסתיר את עבודתו באתר, דבר שלטענת אלקלעי אינו נכון. הוא הסתייג מהתואר 'עורך ראשי' כי ישועה היה העורך הראשי ועל כן נמנע מלכנות עצמו 'עורך וואלה'.

 

"מאמץ סטנדרטים כפולים"

 

לפי התביעה מאחר שבמציאות התובע לא 'הושתל' ואינו קשור לקרן וקסנר או למי מאנשי הפרקליטות וכו', הרי שמדובר בלשון הרע ודיבה בטענות חמורות ביותר. עוד כתב אלקלעי כי יאיר נתניהו, גם לאחר קבלת מכתב ההתראה ושהובהר לו שאין בדברים אמת, לא הסיר אותם מפרסומיו.

 

 

מאישור המסירה שצירף התובע עולה שעובד הדואר בשם איציק אישר בחתימתו את מסירת דבר הדואר הרשום לבית ראש הממשלה בתאריך 2 בדצמבר 2019 מאישור המסירה שצירף התובע עולה שעובד הדואר בשם איציק אישר בחתימתו את מסירת דבר הדואר הרשום לבית ראש הממשלה בתאריך 2 בדצמבר 2019

 

עוד טען אלקלעי כי יאיר נתניהו להוט לתבוע צדדי ג' שונים שכותבים נגדו בחוסר דיוק או כותבים דברים שלא היו, כל עוד מדובר בו, מה שמוביל למסקנה שהוא מאמץ סטנדרטים אחרים כפולים, בשעה שהוא עצמו מפיץ מידע שקרי אודות אחרים.

 

התביעה הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב בסוף נובמבר 2019 ועל יאיר נתניהו היה להגיש כתב הגנה בתוך 60 יום. כשכתב ההגנה לא הוגש פנה אלקלעי המיוצג בידי עו"ד רון לוינטל והגיש בקשה למתן פסק דין בהיעדר הגנה. הוא טען כי כתב התביעה נשלח בדואר רשום עם אישור מסירה למעון ראש הממשלה בו מתגורר יאיר נתניהו והתקבל אצלו ב-2 בדצמבר 2019.

 

אלקלעי צירף אישור מסירה לכאורה שמעיד על טענתו והוא טוען עוד כי עצם הגשת התביעה זכה לפרסום בכלי התקשורת לרבות תגובת בא כוחו של עו"ד יוסי כהן.

 

עוד נטען כי בטרם הוגשה הבקשה למתן פסק דין בהיעדר הגנה, בוצעה פנייה למשרדו של עו"ד כהן, אך זו לא הניבה תגובה.

 

בתחילה ביקש הרשם הבכיר אבי כהן לקבל העתק נוסף של אישור המסירה שכן הנוסח הראשון שהוגש לא נסרק באופן ברור. בהמשך לכך ניתן פסק דין בו חויב נתניהו בתשלום מלוא הסכום שנתבע ממנו לידי אלקלעי.

 

עו"ד יוסי כהן, המייצג את יאיר נתניהו, טען במכתב ששיגר אליו, כי נדהם לשמוע על מתן פסק הדין שניתן במעמד צד אחד וכי "מדובר לדעתי בתעלול בחירות. על פי החוק על הנתבע להגיש כתב הגנה תוך 60 יום ממועד קבלת התביעה... אני לא קיבלתי מעולם את כתב התביעה אלא רק את מכתב ההתראה ומכיוון שגם אתה או מי מטעמך לא קיבלתם את כתב התביעה, פסק הדין יבוטל".

 

כהן הוסיף כי הבוקר (א') תוגש בקשה מתאימה לבית המשפט לביטול פסק דין "ואני משוכנע שהוא יבוטל".

x