$
בחירות 2020

בחירות 2020

נתן אשל: "מירי רגב בהמה, השנאה מאחדת את המחנה"

מקורבו של נתניהו אמר בשיחה שהוקלטה עם גורם מקצועי שרצה לשכור את שירותיו: "הציבור הלא-אשכנזי שונא הכול". על שרת התרבות אמר: "מירי רגב עושה עבודה מצוינת. זאת אומרת, זה שהיא בהמה בכלל". אשל התנצל ונתניהו התקשר אליו: "דבריו אינם ראויים"; אשל אחרי פרסום הקלטת: "אני סבא גאה לנכדים מרוקאים"

ynet 08:0101.03.20

נתן אשל, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר ש"השנאה היא מה שמאחד את המחנה שלנו" וש"מירי רגב בהמה". אילנה דיין פרסמה אמש (שבת) את ההקלטות שלו מתוך שיחה שהתרחשה לפני בחירות ספטמבר 2019 בינו לבין "גורם מקצועי שאותו ביקש לשכור כיועץ פוליטי ומשפטי" לראש הממשלה. אשל התנצל על דבריו ונתניהו התקשר אליו: "הבהרתי לנתן אשל שדבריו אינם ראויים ואינם מקובלים עליי".

 

 

 

בשיחה המוקלטת דיבר אשל על הקמפיין של הליכוד: "הציבור הזה – אני קורא לו אפילו הלא-אשכנזי הזה, כן - מה מחמם אותו? הרי הוא אומר: מה? הם? נראה להם. למה הם שונאים את התקשורת? למה הם צעקו 'הו הא מה קרה נוני אכל אותה' אחרי הבחירות? הם שונאים הכול. הצלחנו להטריף את ה... השנאה הזאת היא מה שמאחד את המחנה שלנו". עוד אמר בהתייחסות ל"קמפיין השנאה": "אנחנו צריכים ללכת על הכאסח הזה".

 

 

נתן אשל נתן אשל צילום: יריב כץ

 

אשל התייחס לשרת התרבות מירי רגב ולהשפעה שלה על הקמפיין: "מירי רגב עושה עבודה מצוינת. זאת אומרת, זה שהיא בהמה בכלל, עזוב. אבל היא עושה עבודה מצוינת. היא מלהיבה את הקהל, וזה מצליח. זה כמו ההוא בכדורגל שעומד ועושה לקהל ככה עם הידיים. זה מה שהיא עושה. וזה מצליח".

 

 

מירי רגב מירי רגב צילום: אלכס קולומויסקי

 

ראש הממשלה אמר כי התקשר לנתן אשל: "הבהרתי שדבריו אינם ראויים ואינם מקובלים עליי. הוא התנצל על דבריו מיד. הליכוד הוא הבית של כל חלקי החברה הישראלית וכזה יישאר תמיד". ‏

 

בסביבתו של נתן אשל אמרו כי "השיחה שהוקלטה נערכה עם יועץ התקשורת של בני גנץ, רונן צור". ‏צור מסר בתגובה: "שנתן אשל יבדוק אם החוקרים הפרטיים ששלח אליי אחראים לקלטות".

 

בליכוד אמרו כי "אי אפשר להשוות את הקלטת דעותיו הפרטיות השגויות של נתן אשל שלא נושא שום תפקיד בקמפיין הליכוד, לבין עדותו המטלטלת של יועץ הבחירות הבכיר של גנץ, ישראל בכר, שאומר כי גנץ מסוכן לישראל ולא ראוי להיות ראש ממשלה".

בני גנץ אמר בתגובה: "זו הרוח של נתניהו שמרעיל את ישראל. בעוד יומיים זה ייגמר. ‏יש בנו אהבה למדינה - והיא תנצח".

 

גבי אשכנזי אמר: "שמעתי הערב את האדם הקרוב ביותר לנתניהו אומר שעל המזרחים עובדת רק שנאה! אני מזרחי, ואני עומד פה בשם התקווה, אהבת ישראל, החברות, הרעות. אנחנו בכחול לבן לא ניתן לשנאה לנצח".

 

אשל, התייחס לפרסום ההקלטות וציין כי הוא "סבא גאה לנכדים מרוקאים". אשל הוסיף: "אני מתבייש בהתנהגות של השבט הלבן ופגיעתם במורשת הנפלאה של בני עדות המזרח. הוצאו קטעים מהקשרם רק כדי לפגוע בליכוד".

x