$
תיירות

על רקע היסטריית הקורונה: כמה תיירים מאסיה מטיילים כיום בישראל?

רשות ההגירה והאוכלוסין מפרסמת נתונים על מספר התיירים ממדינות אסיה המטיילים בישראל, זאת כדי להרגיע את הציבור שפיתח חשש להידבקות בנגיף לאחר פרשת קבוצת הצליינים מדרום קוריאה שהתברר כי טיילו בארץ וחלק מחבריה נדבקו בנגיף

נווית זומר 14:4926.02.20

311 תיירים בלבד מאסיה נותרו בישראל, כך עולה מנתוני רשות ההגירה והאוכלוסין. מדובר בתיירים שהגיעו ממדינות אסיה בהן יש סיכון להדבקות מהקורונה וחובת כניסה לבידוד, לשבים מהם. על פי הדיווח, מדובר ב-60 תיירים מסין, 14 מתאילנד, 11 מסינגפור, 118 מקוריאה ו-108 מיפן.

 

כל התיירים המדווחים להלן נכנסו לישראל לאחר ה- 12.2. היום יוטסו 22 תיירים דרום קוראנים חזרה לחו"ל בחברת התעופה איירופלוט.

 

 

 

 

בהונג קונג הקניונים ריקים. ואצלנו? בהונג קונג הקניונים ריקים. ואצלנו? צילום: רויטרס

 

הנתונים מתפרסמים כדי להרגיע את הציבור, שפיתח חשש להידבקות מתיירים זאת לאחר פרשת הצליינים הקוריאנים, שחזרו לקוריאה והתברר שנדבקו בנגיף, גילוי שבעקבותיו משרד הבריאות הוציא הוראה כי ישראלים ששהו בתחנות במסלול הקבוצה צריכים להיכנס לבידוד.

 

בנוסף , בעקבות חשש של ישראלים לבקר בבתי מלון ולשהות בקרבת תיירים הוציא אתמול משרד הבריאות הבהרה לפיה, "נכון להיום אין עדויות לתחלואה בקרב תיירים השוהים בישראל. בהתאם לכך אין מניעה לשהות ולהתארח במלונות ברחבי הארץ - גם אם שוהים או שהו בהם תיירים מדרום קוריאה או מאסיה".

 

כמו כן, עקב החשש לגריעה במספר התיירים יוצאת רשת פתאל במבצע של חופשה ישראלית ב-30% הנחה בכל מלונות פתאל, למימוש בתאריכים 1.3 עד 8.4.

 

 

x